SPOR

CANLI

Beklenmedik gelişme! Arda Turan'ın ısıtıcıları iade ediliyor

Milli futbolcu Arda Turan'ın Mehmetçik'in isteği üzerine Van'daki hudut karakoluna gönderdiği ısıtıcılarla ilgili Türk Silahlı Kuvvetlerince inceleme başlatıldı. Bu kapsamda ısıtıcıların iade edilmesi de kararlaştırıldı.

Beklenmedik gelişme! Arda Turan'ın ısıtıcıları iade ediliyor

Van'ın Özalp ilçesindeki hudut karakolundan bir asker tarafından, İspanya'nın Barcelona takımında forma giyen milli futbolcu Arda Turan'a sosyal medyadan mesaj atılmış ve ısıtıcı talebinde bulunulmuştu. Özellikle hudut karakoldaki kulelerde nöbet tutarken askerlerin üşüdüğünün belirtildiği mesajın ardından Arda Turan, bir arkadaşı aracılığıyla hudut karakoluna ısıtıcı göndermişti.

Askerlerin, hediye edilen ısıtıcılar önünde çekildikleri fotoğrafı sosyal medyadan paylaşmasının ardından da konuyla ilgili tartışma başlamıştı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Isıtıcıların da Arda Turan'a iade edilmesine karar verildi.

Söz konusu askeri birliğin "kalekol" olduğu ve 2011'de yapımı tamamlanarak hizmete girdiği öğrenildi. Merkezi ısınma sisteminin yanı sıra iki de jeneratörün olduğu kalekolda ısınma konusunda herhangi bir sıkıntının yaşanmadığı belirtildi.

Nöbet kulelerinde ise Mehmetçik'in ısınması için yağlı radyatörlerin kullanıldığı vurgulandı. Hediye edilen infrared ısıtıcıların kulelerde kullanılmasının ise güvenlik gerekçesiyle mümkün olmadığı kaydedildi. Söz konusu ısıtıcıların, ısının yanı sıra ışık da verdiği, bunun da nöbet tutan Mehmetçik'in güvenliği açısından tehlike oluşturabileceği vurgulandı.

Milli futbolcu Arda Turan tarafından gönderilen ısıtıcıların, gösterilen duyarlılıktan dolayı teşekkür edilerek aracı kişiye iade edileceği de öğrenildi.

FİKRİ IŞIK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Barcelona forrması giyen milli futbolcu Arda Turan, Van'ın Özalp Sınır Kalekolu'nda vatani görevini yapan askerlere gönderdiği ısıtıcılara, Savunma Bakanı Fikri Işık'ın tepki gösterdiği öne sürüldü. Bakan Işık, "Kışlalar, kaloriferle ısıtılmıyor mu? Olayın aslını öğrenin" dediği iddia edildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 66 yorum
ben de askerliğimi bedelli olarak evde yaptım. kesinlikle kalorifer yanıyordu. ehehheeheheheheheheheheheehehee
@bahadirgurbuz54 yav ben sana ne diyeyim......... Kendini komik mi sanıyorsuh espiri mi yaptığını mı sanıyorsun çakma cem yolmaz kılıklı
@bahadirgurbuz54 helal olsun güzel dokundurma ama millet anlamamış
katiyen yalan ben eğirdirde askerlk yaptım -27 de nöbet tutuyorduk hiç bir nöbet klubesinde ısıtıcı olmaz.
@aimar_749 yani belki karakolda ısınma problemi varsa o yüzden istek olmuş olabilir ama nöbet yeri değil -27 -50 derece olsa bile ısıtıcı olması mümkün değil güvenlik için olamaz zaten nöbete giderken bir üst üste giyer giderdik ama ardayada teşekkür etmek lazım düşünmüş .
@okan_bey_2016 Ne şiş yansın ne kebap :) Kıvıra kıvıra bir hal olmuşsun :)
Savunma bakanına bakar mısın ! Bunu gören zaten ülkeye elini kolunu sallayarak girer.Neyse konu bu değil, TSK'nin açıklaması doğru nöbet kulübesinde ısıtıcı olmaması gerek hem güvenlik hem de askerin dinçliği açısından önemli.
Takım
O
Av
P
Geri Dön