'Ben Kimim?' sorusunun cevabını arayanlara 9 ipucu!

Pek çok kişinin hayatının bir döneminde mutlaka kendine "Ben kimim?" diye sormuştur. Her ne kadar kendimizi belirli bir kişilik kalıbının içerisinde görsek de aslında farklı şeyler denemeden kendimizi tam anlamıyla bulamayız.

'Ben Kimim?' sorusunun cevabını arayanlara 9 ipucu!

Birçok kişi hayatının belirli bir döneminde; “Ben nerdeyim, neler yaptım, ne yapacağım, ben kimim?” gibi dönemsel bir kimlik bunalımı yaşayabilir. Hayat planladığımız gibi gitmez çünkü. Hep sorulan “5 yılda sonra kendini nerede görüyorsun?” sorusuna verdiğimiz o cevaba ulaşamamış olabiliriz. Ancak bu ulaşamayacağımız anlamına gelmiyor belki de daha farklı isteklerimiz vardır. Bunları açığa çıkarmak içinse kendimizi tanımamız gerekiyor. Peki ama nasıl? İşte kendini bulmak isteyenlerin ihtiyacı olan 9 ipucu...

1. DOĞADA BOL BOL ZAMAN GEÇİRİN

1.

Doğa, etrafınızdaki dünyayı gerçekten keşfetmenin en iyi yollarından biri. Toprakla yalnız zaman geçirmek, çıplak ayakla toprağı basıp doğanın hafifletici enerjisini hissetmek sizi en gerçek formunuza, kendinize daha da yaklaştırır. Doğayla bütünleşmek ruhunuz için bir çeşit arınma diyebiliriz.

2. KENDİNİZİ DIŞARIYA KAPATMAYIN

2.

Etrafınızdaki enerjiler her zaman size bir şey söylemek için çalışıyorlar. Bu mesaj pozitif olabilir veya negatif olabilir, bunu çözmek size bağlı. Bu enerjilerle ne kadar uyumlu olursanız, kendinizi daha iyi tanıyacaksınız.

3. SEVDİĞİNİZ KİŞİLERE ODAKLANIN

3.

En sevdiğiniz insanlar aslında kendinizin bir yansımasıdır. Onlara daha fazla odaklanmak ve onlarla olan bağlantınızı güçlendirmek büyük ölçüde size fayda sağlayacaktır.

4. TUTKU DUYDUĞUNUZ İŞİ YA DA HOBİYİ BULUN

4.

Kendini bulmak isteyenlerin için tutkular, aslında kim olduklarının büyük bir parçası. Sizin için en önemli olan şeyi bulmak ve yapmayı sevdiğiniz şeylerin tadını çıkarmak yaşamınızı güzelleştirmenin kilit noktalarından biri. Bu nedenle kendiniz olabilmeniz için isteklerini, tutkularınızı belirleyip onlara odaklanmalısınız.

5. ZİHNİNİZİ BULANDIRMAYIN

5.

Zihin bir tehlike anında ya da sakıncalı bir durum olduğunda kendini kapatabilir. Daha doğrusu siz kendinizi korumak için çoğunlukla negatif şeyler düşünürsünüz. Her zaman başarısız olmak için kendinizi hazırlarsanız, büyük bir plan yaptığınızda mutlaka bir aksilik olduğunu düşünürsünüz. Bu hep böyledir, negatife proglamlanmışızdır. Ancak bu olumsuz bakış açısını değiştirmek, yeni bir “size” giden en iyi yollardan biri. Bakış açınızı pozitif hale getirdiğinizde yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

6. ANI YAŞAYIN

6.

Sürekli geçmişi ya da geleceği düşünüp planlar yapmak yerine şu anda bulunduğunuz anı yaşayın. İçinde bulunduğunuz durumu tanımlamak için zaman ayırın ve tam olarak şu anı güzelleştirmeye odaklanın. Çünkü hayat bizim düşündüğümüzden çok daha kısa.

7. SIK SIK MEDİTASYON YAPIN

7.

Meditasyon, ruhunuzu arındırmak ve kendinizi bulmak için harika bir yoldur. Ne kadar meditasyon yaparsak, aslında aynı ölçüde pozitif düşünmeye ve kendimizi tanımlamaya başlarız. Kendimizi bilmek için öncelikle özümüzü, ruhumuzu bilmemiz gerek. Meditasyon esnasında kendinizle yalnız kalarak aslında kendiniz hakkında birçok şey ortaya çıkarabilirsiniz.

8. DÜNYAYI, TARİHİ, EVRENİ ÖĞRENİN

9

Bu dünyada bizden önce pek çok kişi yaşadı. Yalnızca insanlar değil, fiziksel ve enerjisel varlıklar da. Dünya tarihi ve evren hakkında biraz daha bilgi edinirseniz, kim olduğunuza ve evrendeki amacınıza dair bir şeyler aklınızda netleşecektir.

9. SADECE AMA SADECE KENDİNİZ İÇİN YAŞAYIN

99

Bu sizin hayatınız ve onu yaşamalısınız. Eğer hayatınızı kendi istekleriniz dışında yaşıyorsanız, yaşamak istediğiniz hayatı yaşamıyorsunuz demektir. Bu nedenle başkalarının isteklerine ya da düşüncelerine öncelik vermek yerine kendinizi dinlemelisiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler