SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Beşar Esad'a savaş planı!

Suriye Devlet Televizyonu Dünya TV, Barcelona'nın oyun şablonuyla Beşir Esad'a karşı savaşan muhalif örgütün silah kaçırırken kullandığı rotanın krokisini çizdiğini iddia etti.

Suriye'de devlete bağlı bir televizyon kanalı olan Dünya TV ortaya çok tartışılacak ve çok gülünülecek bir iddia attı.

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

**[

* MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)**

Kanalın geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir haber bülteninde Barcelona'nın Beşir Esad'a karşı savaş veren muhalif silahlı örgüte yardım ettiği belirtilirken bunu da son derece ilginç bir şekilde yaptığı iddia edildi. Barcelona'nın Real Madrid'e karşı oynadığı ve Messi'nin gol attığı görüntünün kullanıldığı haberde Barcelona'nın oyun sistemi, dizilimi ve pas trafiğiyle Beşir Esad'a karşı mücadele veren silahlı grubun silah kaçırırken kullandığı rotayı çizdiği öne sürüldü.

Suriye haritasıyla gol görüntüsünün üst üste getirildiği video klipte haberi aktaran sunucu Barcelonalı oyuncuların silah kaçakçılarını topun ise silahlar olduğu yorumu yapıldı. Pas alışverişlerinde topun silahların bulunduğu noktayı temsil etiği belirtilirken, pasların ve çalımların sona erdiği noktada Pedro'nun attığı golle de silahların son hedef olan Deyrizor kentine vardığını gösterdiği öne sürüldü.

Bu videonun internete düşmesiyle Arap dünyasında yüzbinlerce kişi Dünya TV'yle dalga geçerken bu olayın Beşir Esad yanlısı Dünya TV'nin ilk vukuatının olmadığı ifade edildi. Dünya TV'nin daha önce de Al Jazeera'de bir sunucunun maç anlatırken gizli mesajlar vererek halkı Beşir Esad'a karşı kışkırttığını iddia ettiği hatırlatıldı.

ieagoller.jpg

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler