YEMEK

Bir ilk! Bu kebap kemiğe saplanarak yapılıyor, lezzetini bundan alıyor

Gastronomi şehri Gaziantep'te kebapçılık yapan Ahmet Çadır, şişe saplanarak yapılan kıyma kebabını daha lezzetli hale getirmek için şiş yerine kemiğe saplayarak pişirdi. Çadır'ın 'kemikte kıyma kebabı' ismini verdiği lezzet, müşteriler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı.

Bir ilk! Bu kebap kemiğe saplanarak yapılıyor, lezzetini bundan alıyor

Gaziantep'te kebapçı Ahmet Çadır, kıyma kebabını şiş yerine kemiğe saplayarak pişirdi. Kemikte kıyma kebabı için patent başvurusunda bulunan Çadır, bu kebabın daha lezzetli olduğunu söyledi.

Screenshot_3

KABURGA KEMİĞİNE SAPLANIYOR

Kemikte kıymanın farklı bir lezzet ortaya çıkardığını ifade eden ve yeni lezzet için patent başvurusunu yapmaya hazırlandıklarını belirten Çadır, "Çok güzel bir lezzet ortaya çıkardık. Uzun uğraşlar sonucunda kıyma kebabını nasıl lezzetli hale getirebileceğimizi düşündük. Kemiğe yakın olan et lezzetli olur düşüncesiyle kıyma etimizi kuzunun kaburga kemiğine saplayarak pişirdik. Uzun uğraşlar sonucunda bu lezzeti ortaya çıkardık. Direkt kemikle piştiği için kıyma daha lezzetli oluyor. Kıymamızdaki yağ oranını azaltarak kemikte durmasını sağlıyoruz. Bu lezzet, misafirlerimizin çok hoşuna gidiyor. Kemikte kıyma kebabı için patent başvurumuzu yapacağız" diye konuştu.

Screenshot_4

Screenshot_6

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
peki sayın usta,o mangal kömürü hiç olmuş mu?sen kimi kandırıyorsun?o pres kömürde kebap mı olur?bir kere kanserojen madde o kömür.kebap ağaç kömüründen olur.mesela adana kebabının özelliği portakal ağacı kömüründen olmasıdır.bazıları da resimde olan briket kömürleri doğal meşeden presleniyor derler sakın inanmayın.makineden çıkan her şey kimyasaldır.bu briket kömürlerin yapısı,sıkıştırma oranı,karbon yapısı doğal ağaçtan çok farklıdır.sonuç ben senin kebabını yemezdim
adam çok üzüldü sen yemeyince
lezzetli görünüyor ancak estetik olarak kötü!
ya bırakın buisleri demir şişlerde yiyordunuz da eti kemiğe sapladıgınız damı lezzetlen di allah aşkına reklam kokuyor reklam bırakın insanları kandırmayı saten parası çok zenginler bu gibi durumları kendisini bi halt yapmışgibi görüyorlar
Geri Dön