'Bölücü, karanlık, bağnaz, din tüccarı...'

Oyuncu Birce Akalay, 15 Temmuz'la ilgili yaptığı paylaşım ve yazdığı duygusal satırlarla yine yürekleri titretti.

'Bölücü, karanlık, bağnaz, din tüccarı...'

Her ne kadar magazin dünyasında Sarp Levendoğlu ile yaşadığı evlilik ve sonrasındaki boşanma süreciyle anılsa da, Birce Akalay; oyunculuğu, sesi ve kalemiyle pek çok kulvarda başarılı işler ortaya koyan bir isim.

Sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanan ve özel hayatına dair fotoğrafları da büyük bir gönül rahatlığıyla takipçileriyle paylaşan Akalay bu defa hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz’da bir metin paylaştı. Yazısının girişinde vatanını ne kadar sevdiğini ortaya koyan Akalay sözlerini son derece çarpıcı ifadelerle sürdürdü.

İşte Birce Akalay’ın 15 Temmuz paylaşımı:

“Hiçbir memleket tutmaz yerini. Nereye gidersem gideyim, ülkeme, yuvama geri döndüğümde sonsuz bir huzur yerleşir yüzüme, kalbime. Hiç değişmedi, değişmeyecek. Başkaca memleketlerde yaşayamam ben. Ömrüm kısalır. Geçen sene bugün yaşadığımız kabusu asla unutmayacağım. Bölücü, karanlık, bağnaz, din tüccarı, “böl, parçala, yönet” fikriyle bu memleketin bağımsızlığına el uzatanlar her defasında aynı cevabı alacaklar eminim. “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” Canımın canı ATA’m Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu cennet vatan toprağına varlığını adamış tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Tam bağımsız, laik, demokratik, Türkiye Cumhuriyeti çok yaşasın, bin yaşasın!”

Hiçbir memleket tutmaz yerini. Nereye gidersem gideyim,ülkeme,yuvama geri döndüğümde sonsuz bir huzur yerleşir yüzüme,kalbime.Hiç değişmedi,değişmeyecek. Başkaca memleketlerde yaşayamam ben. Ömrüm kısalır. Geçen sene bugün yaşadığımız kabusu asla unutmayacağım.Bölücü, karanlık, bağnaz,din tüccarı, "böl,parçala,yönet" fikriyle bu memleketin bağımsızlığına el uzatanlar her defasında aynı cevabı alacaklar eminim. "EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" Canımın canı ATA'm Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu cennet vatan toprağına varlığını adamış tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Tam bağımsız,laik,demokratik,Türkiye Cumhuriyeti çok yaşasın,bin yaşasın! ????????

BirceAkalay ☮ (@birceakalay)'in paylaştığı bir gönderi ()

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler