Bu kadarı da fazla: Facebook Instagram’a dönüşüyor!

Popüler sosyal medya ağı Facebook, Instagram’ın en önemli ve en etkili özelliklerinden birini daha kendi bünyesine katıyor. Facebook, bundan böyle Instagram gibi kaydırmalara izin verecek, deyim yerindeyse Facebook Instagram’laşacak. İşte yeni Facebook’un ilk görselleri…

Bu kadarı da fazla: Facebook Instagram’a dönüşüyor!

Sosyal medya ağları Facebook, WhatsApp ve Instagram aynı çatı altındaki birer kardeş gibiler. Bunun avantajları olsa da dezavantajları da oluyor. Bu dezavantajlardan biri de tek tipleşme. Örneğin Instagram’a gelen hikayeler özelliği, daha sonra WhatsApp’a ve Facebook’a da gelmişti. Böylece tabiri caiz ise her bir tarafımız hikaye olmuştu ve üç platform tek bir tipe bürünmüştü. Bugün gelen haberlere göre ise hali hazırda hepsinin sahibi olan Facebook, bu durumdan hayli memnun. Zira şirket, Instagram ile özdeşleşen en etkili özelliklerden birini daha Facebook’a getirmeye hazırlanıyor.

Picture1

INSTAGRAM KAYDIRMA ÖZELLİĞİ FACEBOOK’TA

Facebook, Instagram uygulamasında yer alan aşağı kaydırma özelliğini kendi uygulamasına getirecek. Yani, Instagram uygulamasında bir fotoğraf açtığımızda aşağıdan diğer fotoğrafların çıkması ve kaydırarak o fotoğraflara geçiş yapma özelliği artık Facebook’ta olacak. Facebook bu özelliği haber kaynağında kullanacak ve haber kaynağındaki herhangi bir fotoğrafa tıkladığınızda alt tarafa popüler fotoğrafları sizin için sıralayacak. Siz de tıpkı Instagram’da olduğu gibi kaydırarak o fotoğraflara geçiş yapabileceksiniz.

Facebook’un ‘görece yeni’ kaydırma özelliği şimdilik belirli bir sayıdaki Facebook kullanıcıları tarafından test ediliyor. Facebook’un çok yakın bir zamanda özelliği tüm kullanıcılara açması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler