Mynet Trend

Bu kadarı ‘pes’ dedirtti! Ağaçlara karşı cinsel istek duyulmasını ifade eden bir hastalık: Dendrofili

Doğal yaşama, doğaya ve doğada yaşayan canlılara adeta aşık olan insanlara denk gelmişsinizdir. Doğaya duyduğu sevgi o kadar büyüktür ki korumak için birçok adım atarlar. Ancak dendrofil hastalığı bu durumdan tamamen farklı. Bu terim genellikle ağaçlara karşı cinsel istek duyan kişiler için kullanılıyor. Oldukça nadir görülen bu hastalığı çoğu kişi bilmiyor.

Bu kadarı ‘pes’ dedirtti! Ağaçlara karşı cinsel istek duyulmasını ifade eden bir hastalık: Dendrofili

Ağaçlardan hoşlanan ve ağaçlara karşı cinsel arzu duyan kişiler dendrofili olarak isimlendirilir. Bu hastalığın ortaya çıkış nedeni tam olarak bilinmiyor. Hatta hastalığın temeline dair kesin bir bilgide bulunmuyor. Ancak uzmanlar bu hastalığın karşı cins tarafından reddedilme sonrasında yaşanan travmatik durumlarla oluştuğunu söylüyor. Bu hastalığa sahip olan kişilerin bir kısmı hoşlandığı ağaçları korumak isterken bir kısmı da cinsel istek duyuyor. Ağaçlara karşı cinsel istek duyan kişiler, ağaçlarla ve yapraklarla fiziksel temasa geçerler. Hatta ağaçları ve yaprakları görünce tahrik olurlar ve ormanlık alanlara yakın olan yerlerde yaşamak isterler.

HER BİTKİYE İLGİ DUYABİLİRLER

Dendrofili teşhisi konulan hastalar sadece ağaçlara karşı değil, her türlü bitkiye de ilgi duyabilirler. Cinsel istek duyulması halinde ilgilerini fiziksel temasla giderirler. Fiziksel temastan kaçınanlar ise genellikle ormanlık yerlere yakın bölgelerde yaşar ve duygusal olarak aşık olduğu ağacın yanında olmaktan mutlu olur.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler