SPOR

CANLI

Bülent Yıldırım: "Melo'nun dilini görmedim"

Melo'nun Emre'ye dil çıkardığı harekete kart göstermeyen derbinin hakemi Bülent Yıldırım kendini savundu.

Bülent Yıldırım: "Melo'nun dilini görmedim"

Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yöneten FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım en çok Melo'nun çıkardığı dili görememesi ile eleştirildi.

[Maçın Fotoğrafları-![Galatasaray-Fenerbahçe](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2121051/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/galatasaray-fenerbahce-153472-myspor)

Yıldırım'ın gözlemcisi MHK'ye Melo'nun dil çıkarmasını göremediğini ve o esnada 4. hakem Adil Sinem'den gereken yardımı alamadığını söylediği öğrenildi. Tecrübeli hakemin, Brezilyalı oyuncunun dilini çıkardığı esnada ters taraftaki Caner'in kendisine itiraz ettiği için onunla meşgul olduğunu ve 'o enstantaneyi kaçırdığını ifade ettiği vurgulandı. Futbolcuların aşırı tepkisi üzerine 4. hakem Adil Sinem'e kulaklıktan durumu soran Yıldırım'ın gereken desteği de alamadığını söylediği belirtildi.

Oyuncuların aşırı tepkisini gören Bülent Yıldırım'ın ısrarla bir şeylerin olup olmadığını Adil Sinem'e kulaklıktan tekrar tekrar sormasına rağmen kesin bir cevap alamadığının altını çizdiği öğrenildi.

Bu arada hakemler, Brezilyalı futbolcunun parmağıyla Bekir İrtegün'e yaptığı 'yiyorsa' hareketini karşılaşma sonunda öğrendi. Gözlemcilerle yapılan toplantıda yayıncı kuruluştan gelen CD izlenerek bu çirkin harekete tanıklık etmiş oldu. Bu arada Bülent Yıldırım'ın toplamda gösterdiği 14 sarı ve 2 kırmızı kartın da (2 kırmızı 2.sarıdan) doğru olduğu gözlemcisi Hasan Ceylan ve MHK tarafından kabul gördü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler