Burada evler 6 TL'ye satılıyor! Alıcılara iş garantisi de veriliyor

İsviçre'nin güneyindeki Monti Sciaga isimli dağ köyünde evler 1 İsviçre Frangı yani 5.8 TL gibi bir fiyata satılıyor. Üstelik burada yaşamayı kabul edenlere iş garantisi de veriliyor.

Burada evler 6 TL'ye satılıyor! Alıcılara iş garantisi de veriliyor

İsviçre’nin güneyindeki Monti Sciaga adlı dağ köyündeki eski taş evlerin yeniden canlandırılması için 1 İsviçre Frangı gibi sembolik bir fiyata satışa sunuldu.

İngiliz Daily Mail gazetesindeki haberde, cazip teklifin İtalyanca konuşulan Ticino kantonundaki köyde tamamen ya da kısmen yıkılmış olan evleri kapsadığı belirtilirken, belediyenin verdiği bilgiye göre tüm evlerin su şebekesine bağlı olduğu kaydedildi.

Haberde ayrıca satışa sunulan dağ evlerinin Maggiore Gölü’nün çok yakınında yer aldıkları, köyün İtalyan sınırına çok yakın olduğunu ve bu nedenle Milano’ya ve Como Gölü’ne hızlı bir şekilde ulaşılabileceği ifade edildi.

Evleri bu fiyattan satın almak isteyenlere, yapıları restore etme şartı koşuluyor. Yerli yönetim, buraya taşınacak olan yeni ev sahiplerine balıkçılık, çiftçilik, inşaat ve fırıncılık alanlarında çalışma imkanı da sunacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
haber sadece kendi vatandaşlarına mı bu imkanı veriyorlar, yoksa farklı ülkelerden gelenlere izin veriliyor mu standartları nedir ???? haber açıklayıcı değil malesef....
@ertd Özellikle Türkler'i bekliyoruz diyorlar, tercihen TOKİ tecrübelileri bekliyolarmış, kentsel dönüşüm olacakmış, hadi koş. :)
herkes ülkeyi terk etmek istiyor
Sence böyle birşey mümkün olabilirmi? 500.000 sadece restorasyon çalışmaları için para harcaman lazım
Bedava peynir sadece fare kapaninda olur, kanmayin boyle sosyal medya reklamlarina.
ben ancak bu ülkede ev alabilirim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler