SPOR

CANLI

'Cezalılar' F.Bahçe'ye karşı oynayabilecek

Gaziantepsporlu Arokoyo ve Chibuike Fenerbahçe maçında oynayabilecek

'Cezalılar' F.Bahçe'ye karşı oynayabilecek

Tahkim Kurulu, Gaziantepsporlu Chibuike'ye verilen 2 maç men cezasının 1 maçını 1 yıl süreyle erteledi. Buna göre Chibuike, yarın oynanacak Fenerbahçe maçında forma giyebilecek. Arokoyo ise cezasını kupada çekmişti. Geçen hafta kırmızı kart gören iki futbolcu da yarın Fenerbahçe'ye karşı oynayabilecek.

Tahkim Kuurulu'nun kararla ilgili açıklama şöyle;
"Gaziantep Spor Kulübü futbolcusu Emmanuel John Chibuike, PFDK'nın 03.12.2015 tarihli ve E.2015-2016/419, K.2015-2016/493 sayılı kararı ile verilen cezanın ertelenmesi talebi incelendi. Talebin süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamı dikkate alınarak yapılan müzakere neticesinde; futbolcunun erteleme talebi hakkında PFDK'ca herhangi bir karar verilmediği, ancak talebin, Kurulumuzun yaptırımın ertelenmesine ilişkin kararlarında ve FDT'nin 102. maddesinde belirtilen şartları taşıdığı anlaşıldığından Gaziantep Spor Kulübü futbolcusu Emmanuel John Chibuike'nin "yaptırımın ertelenmesi" talebinin kabulüne, PFDK'ca verilen 2 resmi müsabakadan men cezasından henüz infaz edilmeyen yalnız 1 resmi müsabakadan men cezasının 1 yıl süreyle ertelenmesine, oybirliği ile karar verildi."

Fenerbahçe'ye coşkulu karşılama
Spor Toto Süper Lig'de 14'üncü haftada yarın Kamil Ocak Stadyumunda Gaziantepspor ile karşılaşacak olan lider Fenerbahçe, Gaziantep’e geldi.

Saat 16.30 sıralarında kente gelen Fenerbahçe kafilesini Gaziantep Havalimanında çok sayıda taraftar karşıladı. Kafiledeki futbolcu ve teknik heyetin havalimanından çıkışıyla meşale yakan taraftarlar tezahüratla sarı lacivertlilere destek verdi. Futbolculara sevgi gösterisinde bulunan taraftarlar, takım otobüsünün havaalanından çıkışına kadar sevinç gösterisini sürdürdü.

Bazı taraftarlar ise Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsü konaklayacakları otele kadar eşlik etti. Polis ekipleri de hem havaalanında hem de Fenerbahçe'nin konaklayacağı otel çevresinde önlem aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
nerede oğlum bu ota bota fenerasyon diye bağırarak yaygara yapan sürü....fenerbahçe sezon başından beri hakem kararlarıyla..tff kararlarıyla doğranıyor...yönetim tek bir açıklama bile yapmadı...camiadan tek ses çıkmadı...bunların onda biri size olsa federasyonu basardınız...zır zır ağlardınız....şimdi mutlusunuz değil mi??
sonra yine bizim çocuklar atlamış deyip antepi mağlup sayarlar..akıllı ol antep federasyondan bile duysan oynatma yine çünkü federasyon başkanları bile sözünü yiyor konu fenev olunca.
1 yıl ertelendi peki 1 yıl sonra hangi takımda olur bu ceza...Galatasaray maçında mı...Küme düşün takımı 1 yıl sonra bir alt lige indirelim olmaz demeyin burası türkiye:)
Takım
O
Av
P
Geri Dön