YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Çilekleri bugüne kadar yanlış yıkamışız! İçinden çıkanlara inanamayacaksınız

  Çilek yaz aylarının en sevilen popüler meyvelerinden. Oldukça sevilen çileklerin sağlık için birçok faydası bulunuyor. Ancak uzmanlar çilekleri doğru yıkamadığımızı paylaşıyor. Sosyal medyada yayınlanan çilek yıkama görüntülerinden çıkanlar görenleri şaşırtıyor. İşte doğru çilek yıkama yöntemi...

  Çilek sadece tek başına tüketimiyle değil tatlıların içinde de oldukça tercih ediliyor. Yaz boyunca tüketilen çileklerin içerisinde görmediğimiz birçok madde bulunabiliyor. Hem zararlı kimyasallar hem de kurtlar nedeniyle çileğin doğru bir şekilde yıkanması gerekiyor.

  Ekran görüntüsü 2023-05-01 140646
  Doğru yıkanan çilekten çıkan görüntüler

  ÇİLEK NASIL TEMİZLENİR?

  • Çilekler sirke veya tuzlu su ile temizlenebilir. Çilekleri sirke ile temizlemek için bir kaseye 1 su bardağı beyaz sirke, 8 su bardağı su doldurun.
  • Çilekleri sirke-su banyosunda en az beş dakika bekletin. Çileklerin derisini pestisitlerden temizlemenin yanı sıra beyaz sirke, yüzeyde olabilecek fazla kiri veya bakterileri yok etmeye de yardımcı olabilir.

  Ekran görüntüsü 2023-05-01 140702

  Durulama: Sirkeli suda beklettiğiniz çilekleri süzün ve iyice soğuk musluk suyuyla durulayın. Bu, tüm sirke kokusu yok olacaktır.
  Kurulama: Çilekleri temiz bir havluyla kurulayın. Bu önemlidir, çünkü ıslanırlarsa saklama süresinden ödün verebilirler! Çilekleri kapalı bir kaba koyun ve soğutun.

  Beyaz sirke genellikle çilekleri yıkamak için önerilen sirke iken, elma sirkesi ile yıkayabilirsiniz. Elma sirkesi bazı meyve ve sebzeleri daha uzun süre taze tutabilir.


  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler