CNN Türk'ün 'mazbata' hatası sosyal medyayı salladı

CNN Türk ekranlarında "İşte Ekrem İmamoğlu'nun mazbata aldığı anlar" diye Mansur Yavaş'ın mazbatayla poz verdiği anların montajlanmış hali kullanıldı.

CNN Türk'ün 'mazbata' hatası sosyal medyayı salladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. CNN Türk'ün Ana Haber bülteninde yaptığı bir hata ise dikkatlerden kaçmadı.

Ana Haber bülteninde sosyal medyada “İmamoğlu’nun mazbata fotoğrafı” diye dolaşan, Mansur Yavaş'ın mazbatayla poz verdiği fotoğrafın montajlanarak İmamoğlu'nun kafasının eklendiği görsel kullanıldı.

CNN Türk sunucusu, "Ekrem İmamoğlu önce İl Seçim Kuruluna gitti orada bir izdiham vardı. Ekrem İmamoğlu göreve resmi olarak başladığını gösteren mazbatasını aldığı an ile ilgili bir fotoğrafı sizlerle paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

İşte fotoğrafın orijinal hali
mansuryavas

"BU HATADAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ"

CNN Türk’ün yanlış fotoğrafı yayınlamasının ardından Ana Haber Spikeri Buket Güler sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Özür dileyen Güler, “Bu akşam Ana Haber’de Sayın İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı fotoğrafı kullanmak istedik. Muhabirimizin ajans muhabirinden aldığı fotoğraf başka TV’ler gibi gerçek olduğu düşünülerek yayına verilmiştir. Bu hatadan dolayı özür dileriz” ifadelerini kullandı.

"HABERCİLİK ADINA BÜYÜK REZALET"

CNN Türk'ün hatasına sosyal medyada tepki yağdı. Habertürk yazarı Sevilay Yılman da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Yılman, "Habercilik adına büyük rezalet, skandal bir durum bu" ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
yalaka yandaş yavşak medya sadece bu haberde değil şimdiye kadar verdikleri haberlerin tamamında gerçekten uzak haberler yaptı, bunu biliyoruz zaten. Sadece bu fotoğraf herkes tarafından bilindiği için fark edildi, haber gerçeklikleri bu derecede olduğu aşikar.
katranı kaynatsan olur mu seker.. .....
ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz..
yalakalık devri bitecek ama tarih sizi unutmayacak bakalım bu arla nasıl yaşayacaksınız
ANADOLU AJANSINI DA GEÇTİLER!!! BUNA SAHTEKARLIK DENMEZ DE NE DENİR ACABA?SAYIN ALİ İHSAN YAVUZA DUYURULUR!!!!BUNU DA CHP YAPTI DİYE YSK-YA 3 BAVUL DAHA GÖNDERSİN:)
O VAKİT BİZ KİME İNANACAĞIZ. DİĞER YAPTIĞINIZ HABERLERİN DOĞRULUĞU NE DERECE DİYE SORU İŞERETLERİ OLUŞMAKTA...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler