HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki! 'Kimlerle pazarlık yaptıkları ortaya çıkacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor" temalı anma programında konuştu. Erdoğan, konuşmasında Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki göstererek, "Elbet gün gelecek, gündemde seçim yokken 'Temmuzda Başbakan olacağım' diye ortalıkta salınanların foyaları da ortaya dökülecektir. 15 Temmuz gecesi millet can derdindeyken bay Kemal’in tatlı canını kurtarmak adına kimlerle ne tür pazarlıklar yaptığı da ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi'nde 27 Mayıs Darbesi'nin 62. yılı vesilesiyle düzenlenen "Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor" temalı anma programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Türk demokrasisinin en kara günlerinden birinin 62. yıl dönümünde sizlerle beraberiz.

Darbe sonrası kurdukları düzmece mahkemelerle şu an bulunduğumuz yeri utanç adasına çevirenleri lanet ve nefretle anıyorum.

Menderes'i ve arkadaşlarını darağacına gönderenlerin alınlarına çaldıkları o kara leke, değil 62 yıl 600 yıl geçse de hiçbir zaman temizlenmeyecektir.

Bugün bile meyvelerini topladığımız pek çok kalkınma hamlesinin altında Demokrat Parti’nin imzası, alın teri ve gayreti vardır.

83afdb22032f1f44809c5f6e5823764e

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolculukta tehditlere, şantajlara asla boyun eğmedik. Tüm teşebbüsleri bozguna uğrattık. CHP'nin başındaki zat milletin şanlı direnişini televizyon karşısında keyif kahvesi içerek izlerken biz milli iradeyi korumak için Erol Olçok gibi yol arkadaşlarımızı Abdullah Tayyip gibi körpe delikanlılarımızı şehit verdik.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. 15 Temmuz gecesi millet can derdindeyken Bay Kemal’in tatlı canını kurtarmak adına kimlerle ne tür pazarlıklar yaptığı da hiç aldanmayın ortaya çıkacaktır. Onu da göreceğiz. Elbet gün gelecek ortada seçim yokken 'Temmuz’da başbakan olacağım' diye ortalıkta salınanların foyaları da ortaya dökülecektir. Elbet gün gelecek FETÖ’cü hainlerin söylemleri ile 15 Temmuz destanını lekelemeye çalışanların yularını kimlerin tuttuğu da ortaya konacaktır.

d3bb5a5dd72701eb67985ff02d975744

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINA YANIT

Darbe gecesinden önce ne diyordu? 'Tankın üzerine ilk ben çıkarım.' Fakat tankları görünce kuyruğunu kıstırıp kaçan CHP'nin başındaki zata rağmen bu ülkeyi FETÖ'cü alçaklara teslim etmedik.

Bu adam şu anda da aynı mı? İşte açıklamalar yapıyor. Aynen 15 Temmuz gecesinin benzeri ifadeler. Değişen hiçbir şey yok. Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.

Man Adası dediler, oradan 150 bin lira ceza, ardından şimdi bir 100 bin lira daha. Ben de dedim ki bu 150 artı 100 bini TÜRGEV ve ENSAR Vakfına verelim.

Hiç olmazsa birkaç kuruşu da buralara nasip olsun. Hayır kurumlarımızın yolu nereden geçiyor bilsin. Paraları nereden bulacak? Devletin CHP'ye verdiği paraları buraya naklediyor.

183b763b60185833db3f43e4b96f8c2e

'AKLINIZI BAŞINIZA ALIN'

Son söz olarak diyorum ki Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndan sesleniyorum. Aklınızı başınıza alın! Ülkenize ve milletinize ihanet derecesine varan söylemlerinizi, hırslarınızı davranışlarınızı, provokasyonlarınızı artık bir kenara bırakın. Hayırda, eserde, hizmette, projede yarışacaksanız biz sonuna kadar varız. Ama şerrinizi sürdürecek çirkefliğe devam edecek, iftira hakaret ve tehdit yoluyla insanları sindirmeye çalışacaksanız bu bizim yolumuz ahlakımız değildir. Sizi milletimizin ferasetine havale ediyoruz. Biz siz kuklalarla değil sizin iplerinizi elinde tutan efendilerinizle mücadele ediyoruz.

Erdoğan'ın konuşmasının sonundaki bu sözleri salonda uzun süre ayakta alkışlandı.

36999ae1acce9736aa482857ee2e7134


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler