Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Tayyipler Alemi' pankartı açan öğrencilere çay daveti

2018 ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları 'Tayyipler Alemi' pankartı nedeniyle gözaltına alınıp 1 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan 4 öğrenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çaya davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Tayyipler Alemi' pankartı açan öğrencilere çay daveti

2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp 1 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan 4 öğrenciyi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çaya davet etti.

ODTÜ mezuniyet töreninde 4 öğrenci, “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra, gözaltına alınıp 1 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Bu durum kamuoyunda büyük tepki yaratmıştı.

Cumhurbaşkanı ise avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt geldi.

İşte Talat Atilla'nın köşesinden aktardığı o bölüm:

“İlginç ama hoşuma giden özel bir bilgi aldım.

2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp, sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çay daveti gitmiş.

Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt gelmesi ayrı bir güzellik...

Açılan pankart ne kadar eleştiri sınırlarını zorluyor, maksadı aşıyorsa, Erdoğan’ın daveti, bir o kadar yerinde ve anlamlı...

Bu küçük davet, toplumsal kutuplaşmayı bitirmek için büyük bir yol açabilir!

Erdoğan, toplumsal mütabakat çerçevesinde Fazıl Say gibi muhalif bazı isimlere de çay daveti yapmayı düşünüyor. Cumhurbaşkanı, kısa süre önce annesi vefat eden Say’a telefonla taziyede de bulunmuştu.”

Okuyucu Yorumları 59 yorum
çay içmez onlar votka bira velan içer
Çok takdir ettim Sayın Cumhurbaşkanımızı kendisine yakışanı yapmış.Hayır çadırına gitmesi de böyle yerinde bir davranıştı.
@demirumit Hayır çadırı ziyareti seçim yatırımıydı.HAYIR diyenleri terörist pkklı fetöcü vatan haini ilan edip sonra çadırlarını ziyaret etmek başka ne olacaktı.Bu da aynı hesap.
seçim çalışması
helal olsun reise. aslında bizim kültürümüzde kadim bir hoşgörü bi arada yalana uzlaşı anlayışı var. ama bizi bölmek birbirimize düşürmek ve parçalamak isteyen dış destekli iç hainlerimizde az değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler