MAGAZİN

Deniz Akkaya "Müslüman mısın?" sorusundan rahatsız oldu! "Değilim aşkım"

Hayranlarıyla soru-cevap yapan Deniz Akkaya inancıyla ilgili gelen sorulardan rahatsız oldu. Akkaya verdiği yanıtlarla dikkat çekti.

Takipçileriyle soru-cevap yapan Deniz Akkaya müslüman mısınız sorularından çok sıkıldı.

Ünlü model önce “Kendini müslüman hissediyor musun?” sorusuna "Hayırdır kardeşim, ne dangalakça soru bu! Aklını alırım, cevap sana vahiy yoluyla gelir. Zevzek senin gibiler Müslümanlık diye yeni bir din uydurdu ben ona tabi ve ait değilim." diyerek yanıt verdi.

Ardından yine bir "Müslüman mısınız?" sorunu gelince bu sefer kısa bir video çekti. Akkaya paylaşımında "En bayıldığım sorular yine gelmiş değilim aşkım; benim anneannem Hintliydi, biz o yüzden ineğe tapıyoruz" dedi.

AÇIKLAMA ÜSTÜNE AÇIKLAMA YAPTI

Bu konuda eleştiri alan Akkaya daha sonra ise bir açıklama daha yaparak şunları dedi:

ieieii

"Sizin kafanızda yarattığınız yeni şekil müslümanlığa ait değilim."

Akkaya kendisine din üzerinden gelen eleştirilere bir yanıt daha verip "Benim yolum Rumi ile Mustafa Kemal Atatürk' ile aynı yoldur" dedi.
eaeaeaeae

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
Müslümanım diyememiş ama
Bu ve bunun gibiler biraz daha cesaret bulsalar haç kolye takıp kiliseye bile giderler.. NE MUTLU Kİ MÜSLÜMANLIĞINDAN GURUR DUYANLARA..ELHAMDÜLİLLAH...
Dese sana na bana ne. Kadının dini belli yalandan elhamdülillah Müslümanı dese ne yapacaktın.
@mesutyigit99 Kim bilir, belki de sitemden ötürü böyle bir cevap vermiştir. Kendisi, ifadelerinde tam bir solcu da olmadığını vurgulamış. Yani, orta bir yolum var, Mevlana ile Atatürk uyumu arıyorum, demeye lafa getirmiş. Bir nevi İslam ve cumhuriyeti entegre etmek istemiş kendince!
ben bir şey anlamadim biri tam anlamli anlatsin ş8mdi bu kadin ne demek istedi
@kenan_kocal_1930 Kadın Ben Müslüman değilim diyemediğinden dolayı lafını dolaştırmaya cıkarmış anlayan anlayacagı kadar anlasın istemiş.
Yani bu kadın diyorki siz ne gözle bakarsanız ben oyum Müslüman hariç
@kenan_kocal_1930 Orhan Pamuk gibi, liberal bir yol çizmeye çalışmış. Tasavvuf ve cumhuriyeti entegre etmek ister gibi örnekleme yapmış. Bu ikili örnekten yola çıkarak, illa sizin arzu ettiğiniz gibi bir şeylere, bir cenaha ait olmak zorunda değilim demek istemiş!
müslümanmısınız????
Sadece Allah'ın sorup hesabını görebileceği soruları başkasına sorma densizliği yapmayın. Herkes kendi kapısının önünü süpürmeli. Asıl bu soruları soranlardır dininden şüphe duyulması gerekenler.
@hakkattan iyi biliyorusn maşallah herşeyi ALLAH ın soracağı soruya kadar aferim mübafıklık ne bilirmisin nüslüman değilsen değilim desin kıvırmasına gerek yok gerçi kıvırmak onun işi
@hakkattan Süslüman!

İlginizi Çekebilir

Geri Dön