MAGAZİN

Doğuş: Cezaevinde kalbimden şişlendim!

Doğuş: Cezaevinde kalbimden şişlendim!

Sokaklardan sahnelere kadar hayatı ile dikkat çeken Doğuş, Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu programa, çarpıcı açıklamalarıyla damga vurdu. 46 yaşındaki şarkıcı, hayatının kırılma noktasını açıkladı.

Doğuş, YouTube’da yayınlanan 'Katarsis' programında, yetiştirme yurdundan kaçıp sokaklarda yaşamaya başladığı dönemdeki pişmanlıklarını anlattı.

5f9d603eadcdeb1920875051

"Yurttan kaçtım. Ailemde bulamadığım sevgiyi sokaklarda bulduğumu sanıyordum. Sokaklardaki arkadaşlarımı kardeşim sandım ama çok geçmeden bunun bir hata olduğunu anladım. Sokaklarda çok kötü şeyler yaşadım."

5f9d603eadcdeb1920875055

"Hırsızlık yaparak para kazanmaya çalışıyorduk. Çorap çaldığımız için 14 yaşında cezaevine girdim. O yıl yine bana orada taciz etmesinler diye cezaevinde kalbimden şişlendim."

5f9d603eadcdeb192087504d

"Benim için kırılma anı diye bahsedeceğim şey şu olur; bir gün yine arkadaşlar market soyacaklardı, yapamamışlar, kepenkten sigara ve kalem çalabilmişler. Bana da bir sürü kalem verdiler."

5f9d603dadcdeb1920875049

"Ev diye belirlediğimiz eski bir fabrikaya gidecektik. Tam oraya giderken bir araba yaklaştı ve 'gençler nereye gidiyorsunuz?' diye sordu. Ben de 'eve gidiyoruz amca' dedim. Arabanın kapısını açarken tekme attım. O esnada hepimiz kaçıştık, ben de kaçarken biri benim peşime düştü. O hızla koşarken kolumda bir acı hissettim, beni vurmuş. Kurşun sıyırmış kolumdan."

5f9d603eadcdeb1920875053

"O acıyla kendimi bir binaya attım. Binanın terasına doğru çıkıp Allah’a dua etmeye başladım. İlk defa orada inandım Allah’a. Cebimden kalemleri attım, bir köşede beklemeye başladım. Polis telsizlerini duyuyorum."

5f9d603eadcdeb192087504f
"Polis bulunduğun kata kadar çıktı ve bakındı. O an Allah’ı hissettim kalbimde ve inanmaya, uyanmaya başladım. Polis bir şey yapmadan gitti ve kurtuldum. Tövbe ettim o gün, bir daha bir şey çalmayacağıma söz verdim. Sonra şarkılar yazmaya başladım."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Allah her düşene bir çıkış yolu göstersin
Maalesef yetistirme yurtlarinda bircok cocuk en iyi ihtimalle darp ediliyor. en kotu ihtimalle de topluca tecavuzlere maruz kaliyor sonra buyuyunce o da taciz darip veya tecavuz etmeye basliyor yeni gelenlere. ister kızın ister bana katilin ama bu duzeltmenin yolu ahlaki, insani ve dini egitimden geciyor. biz bu cocuklara vicdan egitimi veremiyoruz. ve bu kısır döngü onlarca yıldır süre geliyor. birileri eziliyor sonra fırsatini buldu mu o da ezen zalimler tayfasina katiliyor. buna toplum olarak el atmaliyiz
Her insanın bir hayat hikayesi vardır ve tüm insanlar için bir çıkış yolu vardır.. Allah herkese hakkettiği hayatı yaşatsın. Mazlumlara da yardımcı olsun inşallah.
Geri Dön