Dünyayı korkutan gizemli salgın! Giderek yayılıyor, ölenler var

Çinli yetkililer, Hubey eyaletinin Vuhan kentinde şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) benzeri virüsün 4 kişide daha görüldüğünü duyurdu. Yılbaşından bu yana SARS benzeri virüsten etkilenenlerin sayısı 45'e çıktı. Virüs sebebiyle 2 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de durumunun ağır olduğu açıklandı.

Dünyayı korkutan gizemli salgın! Giderek yayılıyor, ölenler var

Çinli yetkililer, Hubey eyaletinin Vuhan kentinde şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) benzeri virüsün 4 kişide daha görüldüğünü duyurdu.

Vuhan Belediye Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, kentte yılbaşından bu yana bulaşıcı virüsten etkilenenlerin sayısının 45'e yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, virüs sebebiyle 2 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin durumunun ağır olduğu, tedavi edilen 15 kişinin de taburcu edildiği kaydedildi.

Dün ABD, Vuhan'dan gelen yolcuları sağlık taramasından geçirmeye başlayacağını duyurmuştu.

ÇİN'DEKİ 'GİZEMLİ HASTALIK'

Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkan salgın, 2002 ve 2003'te yüzlerce kişinin ölümüne yol açan şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) salgınını hatırlattığından ülkede endişeye yol açmıştı.

SARS nedeniyle 2003'te Çin'de 349, Hong Kong'da 299 kişi yaşamını yitirmişti.

Diğer yandan yerel yetkililer, Vuhan'da onlarca kişide görülen hastalığın SARS olmadığını belirtmiş ve yapılan ilk incelemelerin, hastalığın SARS, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS), influenza, kuş gribi ve adenovirus olma ihtimalini ortadan kaldırdığını ifade etmişti.

Vuhan dışında Hong Kong, Tayvan, Güney Kore, Japonya ve Tayland'da da bu hastalığın belirtilerini gösteren kişiler tedavi altına alınmıştı.

Çin dışında rastlanan vakalarda, hastaların Vuhan'a seyahat etmiş kişiler olması salgın ihtimalini güçlendiriyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ilaç piyasası( kan emiciler) canlansın diye insanoğluna yapmıyacakları yok. Beyaz ekmeği bırakın ve ev yapımı turşu ve bol su tüketin bağırsak sisteminizi sağlam tutun bu önemli . nacizane kendi deneyimlerim olduğu için yazıdım. Saygılar
Çok nüfustan, yemek kültürünün farklılığına kadar birden fazla değişik durum söz konusu. Hangi birini ele alıp mevzuya hangi açıdan bakılır muamma. Ama sonuçta farklı bir kültürden bahsediyoruz ve sebebi de bunlardan biri olabilir.
yok olsun çin yaşasın uygur müslüman türkleri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler