Ekrem İmamoğlu'ndan Turgay Güler'e gönderme: Beni kesen yayıncının ne hale geldiğini biliyorsun

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu katıldığı canlı yayında, Ülke TV'de katıldığı programda yaşadıklarıyla ilgili göndermede bulundu. İmamoğlu, programın sunucusuna esprili bir dille, "Beni kesen yayıncının ne hale geldiğini biliyorsun" dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"SÖZÜMÜ KESEN YAYINCININ NE HALE GELDİĞİNİ BİLİYORSUN"

Programın başında İdris Akyüz’ün araya girip bir duyuru yapmak istemesi üzerine İmamoğlu, Ülke TV’deki programda sunucuyla yaşadıklarını hatırlattı. İmamoğlu,"Beni kesen yayıncının ne hale geldiğini biliyorsun. Ben öncelikle her kesime pozitif konuşan iş yapmaz, siyaset işi sahada polemik ister söylemleri ile karşılaştım. Yüzümüz halka dönük. Rakip kim diye uğraşmam. O kadar dolu dolu programımız var ki. Uzmanlarla toplantı yapacaksınız, halka anlatacaksınız.Kendimi ifade ettim ve sorumluluğumu ifade ettim. Sözüm neyse özüm de o. Belediye başkanlığını vatandaşın kalbini kırmak için yapmıyorum" dedi.

EKREM İMAMOĞLU İLE TURGAY GÜLER ARASINDA TARTIŞMA

"CUMHURBAŞKANI GÖREVİ BAYILA BAYILA VERECEK"

İmamoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"O akşam kazandığımızı gururla anons edeceğiz. Bana oy vermeyenler de gurur duyacak. Ne yazık ki biz savunmadayız. Sayın Cumhurbaşkanı görevi verir mi diye düşünmüyorum. Bayıla bayıla verecek. Mazbatamı alıp 16 milyon insan ile miting yapacağım. Benim bir tavsiyem daha var iktidar partisine. Biz İstanbul’u yönetelim, ekonomi çok kötü 2023’e kadar vaktiniz var, hizmet yarışına girelim. Siyasete kalite gelsin. Halk TV izlemiyordur, bunu iletsinler kendisine"

"EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK"

25 senedir İstanbul'a yönet, rantçılara vermeyeceğiz. Binali Yıldırım benden şikayet ediyor herhalde. Rakibimiz vadileri yeni bulmuş gibi anlattı, üzüldüm valla. Toplum bunun karşılığını mutlaka sandıkta verecek. Şu anda en büyük sorun işsizlik.

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Vatandaşlarımız İstanbul'da 0552 318 50 33'ü arasınlar.

"CUMHURİYETİN BÜTÜN DEĞERLERİNİ ÖĞRETECEĞİZ"

Eğitimi halledersek, cumhuriyeti, Atatürk’ü öğretebiliriz. Her genç mutlaka bir dil öğrenecek. Niye turizm kenti olmak istiyoruz. Tarihi yarımada, Beyoğlu’da bile vatandaş bilmeli. Kenti olmak da köylü olmak da ayıp değil. Arafta kalmak en kötüsü. Kentli isen kenti, köylü ise köyü bileceksiniz. Cumhuriyetimizin bütün değerlerini öğreteceğiz.

Benim paramdan Yıldırım’a ne? Ben Yıldırım’ın parasını sordum mu? Benim konuştuğum şey, toplumun bütçesinin en faydalı şekilde kullanılması. Ben mesela geçmediği köprünün parasını vatandaşıma ödetmem. Ya da uçmadığınız havalimının parasını milletime ödetmem. Ben bütçe nasıl yönetilir bilirim, hiç merak etmesin."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 121 yorum
Türk siyaseti değerli bir insan kazandı
Arkadaşlar İmamoğlunu takdir ediyorum, oyum İmamoğluna çünkü İmamoğlu, Devletin tüm imkanları ile seçime giren akp iktidarına rağmen gerçekten başarılı akp genel başkanı Tayyip Erdoğan Türkiyedeki tüm akp den aday olan il ve ilçe belediye başkanlarının yerine kendisi adaymış gibi Makamının imkanları ile kendi partisinin adaylarına oy istiyor bu doğrumu değil sen önce damadınla beraber batırdığın ekonomiyi düzelt sen BBaşkan adayı değilsin ülkemizde toplam 81 il ve ilçede toplam 1397 aday seçilecek bu seçimde kısaca adaylar yarışsın görelim Ankara zaten Mansur dedi uzak ara diye düşünüyorum
@ayhan.findik sizin gibi insanlara şaşıyorum ve dahi üzülüyorum, sizin kafanızda yeni zelanda daki katil gibi beyniniz RTE düşmanlığı ile o kadar doldurulmuş ki gerçekleri artık göremiyorsunuz. Birilerine de saz çaldırıp iyi oğlan ilan edilmişti ama gerçek vatan hainliği gizlenememişti. Belki sayın Binali YILDIRIM devletin tüm imkanlarını kullanıyor olabilir ama karşı taraf o anadan doğma piç Ekrem dumanlının pis ağzından akıttığı salya gibi kimin imkanlarını kullanıyor göremiyorsunuz.
Seçim öncesi maskeni indirme. Muharremi hatırla. son anda maskesini indirdi durum ortada.
fındık kadar beynunle sende mi konuşaysun da!
@gurelmas Bak bence sen Kamuda masa başında çalışan birisin yalakalık ve ağanın soy ismini büyük harflerle yazmandan belli keşke işini yapsan iktidara yalakalık yapacağına yeni zelandadaki sırp yavşağın kullandığı hakaret dilini kullanmışsın cümlelerinde kısaca o sırp katil ilham kaynağın olmuş senin sahi ülkemiz müslüman katili sırplardan kırmızı et almıştı değilmi savaşta olan suriyede bize patates satıyor sende ruhunu iktidara diye düşünüyorum
Düzgün biri olduğuna inanıyorum böyle zamanda bu gibi insanlara çok ihtiyacımız var.Anlayışlı,Demokratik,ileri görüşlü,halkıyla bir arada olan ve sorunları hukuk yoluyla çözen yüreği temiz,vicdanı hür Başkanlar lazımdır...
@onur_vardar_1984 vicdanı hür olabilir ancak kendisi olamaz siz kazanırsa istanbulu bu adamın yönetmesine kendi kararlarını uygulamasına izin vereceklerini mi zannediyorsunuz öyle ise yanılıyorsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler