Ele geçirildi! X-Ray cihazına sokulunca yüzlercesi bulundu

Tekirdağ polisi, ülkeye kaçak telefon soktuğu belirlenen bir araçta yaptığı aramada 74 kaçak telefon ele geçirildi. Araç, X-Ray cihazından geçince telefon sayısı 737’ye çıktı.

Ele geçirildi! X-Ray cihazına sokulunca yüzlercesi bulundu

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan istihbari çalışmalarda gümrük işlemlerine tabi tutulmadan yurt dışından ülkeye sokulan çok sayıda gümrük kaçağı cep telefonunun Edirne’den İstanbul’a sevk edileceği şeklinde bilgiler elde edilmesi üzerine bahse konu araç Çorlu ilçesi TEM Otoyolu üzerinde durduruldu. Araç içerisinde Ş.Ç. isimli şahsın olduğu tespit edilerek araçta yapılan aramada 74 adet android özellikli gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

X-RAY'A SOKULUNCA YÜZLERCE TELEFON DAHA BULUNDU

Ele geçirilen araca öncülük ettiği değerlendirilen bir diğer aracı kullanan E.V. isimli şahıs ele geçirilen gümrük kaçağı cep telefonlarının kendisine ait olduğunu beyan etti. Bunun üzerine araçta daha fazla gümrük kaçağı cep telefonu ve emtia olabileceği değerlendirildiğinden, araç X-Ray cihazına sokulduğunda aracın çeşitli yerlerinde zulalanmış halde toplam ele geçirilen cep telefonu sayısı 737’e çıktı.

Olayla ilgili E.V. ve Ş.Ç. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahıs işlemlerinden sonra adli makamlara sevk edildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
verginin tavan yaptığı bir ülkede normal dır kardeşim avrupada telefonlar yarina fiyatına
Siz insanların teknolojiye ulaşmasını engellerseniz koyduğunuz vergilerle ülkeye 3 liraya gelen telefonun fiyatını 7 lira yaparsanız böyle kaçakçılarda iş yapar bu sizin yakaladığınız 1 araç yakalayamayıp ülkeye giren yüzlercesi var ilk önce insanların önündeki bu vergi dağını kaldırın
olucak tabiki avrupadan gelen telefonu 1500 liraya kayıt parası alırsan adamlar bu işleri yapar. yasa cıkartıyorsunuz ama altını üstünü asla düşünmüyorsunuz. yapsınlar abi ben 1 liralık telefonu neden 3500 lira ya alıyporum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler