Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Evlilikten sıkıldığı için arsenikle ailesini öldürülen seri katil: Nannie Doss

  Anneanne ya da babaanne denildiğinde pek çoğunuzun aklına sevimli ve ailesi için her şeyi yapabilecek yaşlı insanlar gelir. Ancak Nannie Doss’un hikayesi bu algıdan oldukça uzak bir şekilde ilerledi. Çünkü bu büyükanne evlilikten sıkıldığı için bütün ailesini öldürerek tarihe Leydi Mavi Sakal olarak geçti.

  Evlilikten sıkıldığı için arsenikle ailesini öldürülen seri katil: Nannie Doss

  Nannie Doss, 4 Kasım 1905 tarihinde Blue Mountain Alabama’da beş çocuklu bir ailenin son ferdi olarak dünyaya geldi. Zor bir çocukluk geçiren Doss, oldukça katı kurallar içinde büyüdü. Özellikle babasının sert tavırları ve baskıcı halleri nedeniyle ailesinden nefret ediyordu. Ailesinden kaçmak için küçük yaşta evlendi ve tarihler 1920’yi gösterdiğinde ilk cinayetini işledi. İlk evliliğinde eşinin babasıyla aynı tutucu tavırlar sergilemesi onun travmasını tetikledi. Dört çocuk sahibi olduktan sonra eşini arsenikle zehirledi.

  Eşinin ölümünden sonra ağır bir depresyon geçiren Doss, kısa süre içinde arsenikle insan öldürmeyi hobi haline getirdi. Eşinin ardından kız kardeşlerini ve kayınvalidesini arsenikle zehirledi. Dört kocasını, iki çocuğu, iki kız kardeşini, annesini, torununu ve kayınvalidesini öldüren büyükanne toplamda 11 kişinin ölümünden sorumlu tutuldu. Eşlerini öldürdükten sonra cenaze törenlerine katılan büyükanne acılı kadın rolünü çok iyi bir şekilde yapıyordu. Hatta öldürme konusunda profesyonelleşmişti.

  1954 yılına gelindiğinde Doss, beşinci kocasına arsenik zehirli çay hazırlarken yakalandı. Ve üstüne gidince de suçlarının hepsini bir anda itiraf etti. O yıllar arsenikli nine “Katil, Kara Dul, Leydi Mavi Sakal” isimleriyle gazetelerin manşetlerini süsledi. Cinayeti işleme bahanesi olarak yetkililere “Evlilikten sıkılmıştım.” dedi. Tarihler 2 Haziran 1965’i gösterdiğinde ise hastanede 59 yaşında hayatını kaybetti. Sebebi ise tam olarak bilinmiyor.


  Express

  En Çok Aranan Haberler