HABER

Fethiye'de çekilen bu fotoğraf sosyal medyayı salladı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, biri çocuk 2 Suriyelinin yol kenarındaki çöp konteynerinin önünde yemek yerken çekildiği belirtilen fotoğrafı, sosyal medyada gündem oldu. Fotoğrafı yorumlayan bazı kullanıcılar, o bölgede sürekli dolaşan Suriyeli ailenin bilinçli şekilde çöp konteynerinin yanında yemek yediğini ileri sürdü ve duygu sömürüsü yaptıklarını savundu. Bazıları ise Suriyelilerin ülkelerindeki iç savaştan kaçtığını vurgulayarak, yapılan yorumları ’vicdansızlık’ olarak niteledi.

Bir sosyal medya kullanıcısı, Kesikkapı Mahallesi Maliye Kavşağı yakınındaki Fethiye Belediyesi’ne ait çöp konteynerinin önünde, 1’i çocuk 2 Suriyeli’nin oturmuş şekilde yemek yerken fotoğraflarını çekti. Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra kısa sürede on binlerce kullanıcı tarafından görüntülenen fotoğraflar, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Fotoğrafı yorumlayan bazı kullanıcılar, o bölgede sürekli dolaşan Suriyeli ailenin bilinçli şekilde çöp konteynerinin yanında yemek yediğini ileri sürdü ve duygu sömürüsü yaptıklarını savundu. Yoldan geçenlerin aile fertlerine sürekli para verdiğini öne süren kullanıcılar, Suriyelilerin ilçeden gönderilmesini istedi. Bazıları ise Suriyelilerin ülkelerindeki iç savaştan kaçtığını vurgulayarak, yapılan yorumları ’vicdansızlık’ olarak niteledi. Çöpün kıyısında yemek yiyenlerden birinin çocuk olduğu da vurgulanarak, ilçe halkı Suriyelilere sahip çıkmaya çağrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
BEN DAHA GİTMEDİM FETHİYE YE. MÜLTECİLERE DEVLET ZATEN YARDIM EDİYO BUNLAR HEM TATİL YAPALIM HEM YARDIM MI TOPLAYALIM DERDİNDELER.
@kozmonot_2014 sakın bu habere aldırış etmeyin doğru bütün suriyeliler çöp konteynerlerinin yanında oturuyor yere birşeyler seriyor millet onlara para veriyor. Ben yemin ederim 50 lira verdim. Gidin karnınızı doyurun dedim yapmayın burada durmayın yere ekmek bırakmayın günah tamam dedi. 5 dk sonra tekrar aynı yere döndügüm zaman adam işine kaldığı yerden devam ediyor. Hangi ülke olursa olsun insan dilenmez.. Nokta..
Aynı olayı ben Bursa'da yaşadım çöp konteynırının yanında yemek yiyen genç bir çift ve kucaklarındaki bebeği gördüğüm anda gözyaşları içinde yapabileceğim en yüksek yardımı yaptım,ancak biriki gün içerisinde bir,kaç başka yerde aynı senaryo ile karşılaştığımda kendimi eneyi gibi hissettim
@halukozkalp Siz görevinizi yapmışsınız, ne mutlu size.. Allah kabul etsin...
Bunları ülkemize davet ettikleri gün hata yaptılar.
@syilmaz8591 ülkerinin bu halde olmasinda türkiyeninde sorumluluğu var
hepsi bombalar altında ölmeliydi öylemi
Geri Dön