HABER

FETÖ iddianamesinde 'olağan dışı' ayrıntı!

15 Temmuz’a ilişkin çatı iddianamede FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına ilişkin ‘olağan akışa aykırı’ ayrıntılar anlatılıyor.

FETÖ iddianamesinde 'olağan dışı' ayrıntı!

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nin dün kabul ettiği çatı iddianamede, FETÖ’nün TSK’daki yapılanması anlatıldı.

5 BİN NÜFUSLU KASABADAN 8 GENERAL

İddianamede, Anadolu’nun 5 bin nüfuslu bir kasabasına kayıtlı ve birbiriyle akraba olan 8 generalin olduğu ifade edildi. İddianamede şöyle denildi: “Örgüt bu stratejisinde de büyük oranda başarılı olmuş ve komuta kademesi içerisindeki gücünü muhafaza etmiştir. General/ amiral kadroları içerisinde yer alan personelin çoğunluğunun FETÖ elemanlarından oluşması akrabalık ve hemşehrilik bağlarıyla izah edilerek gizlenmiştir.

3'Ü İSTİFA ETMİŞ, 5'İ TUTUKLU VE İHRAÇ

Birbirleriyle akrabalık bağı olan çeşitli rütbelerde yedi veya sekiz general muvazzaf olarak aynı anda komuta kademesi içerisinde yer alabilmiştir. Bu generallerin üçü istifa etmiş beşi ise tutuklu ve ihraç durumundadır. Böyle bir istatistik hayatın olağan akışına aykırıdır.” Bu ilçenin Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesi olduğu öğrenildi. İddianamede, bu ilçe nüfusuna kayıtlı şüpheliler Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral Mustafa Özsoy, Polatlı 58. Topçu ve Füze Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün ile Yarbay Fahri Kafkas bulunuyor. Yine Tokat’ın Zile ilçesinin nüfusuna kayıtlı darbeci askerler ise Halil Gül, Halit Kazancı ve Sadık Kazancı’nın isimleri dikkat çekiyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Hayatın doğal akışına aykırı nice olaylar var bunları şimdimi görüyor savcılar,akp karı koca nın kpss sınavından tam puan alması,bir bisiklet parası kazanamayan çocukların armatör olması doğanın akışına çokmu uygundu bunları aklı selim herkes bangır bangır bağırırken kulaklarının üzerine yatıp benden olsun varsın haramzede olsun diyenler şimdi adalet dağıtma pozundalar.
Kayseri Yeşilhisar ilçesindekilerin çoğu Fetöcü çıkmış 5 nüfuslu kasabadan 8 General Allah bilir kaç tanesi subay Astsubay yada öğretmen hakim savcı polis çıkmıştır :)AKP döneminden devlet kurumlarına en çok memur olarak yerleştirilen illerin başında Kayseri ve Konya geliyor hatırlarsınız daha geçen seneye kadar Başbakan Ahmet davutoğlu Konyalı Genelkurmaybaşkanı da Kayserili..AKP liler istedikleri kadar biz Fetö ile ortak değildik beraber insanların hakkını gasp ederek KPSS de soruları Fetöye verip insanların hakkını yemedik desinler her şey açık seçik ortada istedikleri kadar inkar etsinler.
KUL HAKKININ EN ÇOK YENDİĞİ DÖNEM AKP DÖNEMİDİR.MASUM DUYGULARLA ONLARA OY VERENLER ADINA ÜZGÜNÜM..
Geri Dön