SPOR

CANLI

Galatasaray'a Alex Telles piyangosu

UEFA Finansal Fair Play denetiminden yüzünün akıyla çıkmak için büyük uğraş veren G.Saray'a piyango vurdu.

Galatasaray'a Alex Telles piyangosu

UEFA’yı Finansal Fair-Play denetimi için ertelemeye ikna etmeye çalışan G.Saray’a piyango vurdu. Sarı kırmızılı kulüp dün UFEA yetkilileri ile yaptığı toplantıda mali konularda yaptıkları hamlelere dikkat çekerek son dönemdeki tasarruf politikasını en büyük arguman olarak sunmuştu. Bu tasarruf planı içerisindeki en önemli maddelerden biri ise kadro sayısının düşürülmesiydi. Bu operasyonda maddi olarak en büyük getiriyi ise Melo’nun 3.7 milyon euroya satılması, Telles’in ise 1.5 milyon euroya Inter’e kiralanmasından geldi. UEFA’yı bu konuda tam olarak ikna edemeyen G.Saray’a müjde yine Inter’den geldi. Inter kiralık olarak kadrosuna kattığı Alex Telles’in bonservisini almak için harekete geçti. İtalyan ekibi üstelik bu transferi sezon sonunda değil Ocak ayında bitirmek niyetinde. Bu transferin gerçekleşmesi halinde G.Saray elde edeceği para ile gelecek yıl tabi tutulacağı UFEA Finansla Fair Play denetimine maddi olarak daha da rahatlamış olarak girecek.

Inter'in Telles planı

Inter Alex Telles'in bonservisi için izleyeceği yol haritasını belirledi, sportif direktör Ausilio ara transfer dönemi için kolları sıvadı.

Galatasaray'dan satın alma opsiyonuyla birlikte Inter'in yolunu tutan Alex Telles için İtalyan ekibinin stratejisi belli oldu. Çizme basınında yer alan haberlere göre Milano ekibi, Brezilyalı sol bekin performansından son derece memnun kaldı ve bonservisini almaya karar verdi, bunun için de bir yol haritası belirledi.

22 yaşındaki futbolcuyu 1 Temmuz'a kadar 8.5 milyon euro karşılığında bonservisiyle kadrosuna katma hakkı bulunan Inter, Telles için bu tarihi beklemeyecek. Ocak ayında Galatasaray'ın kapısını çalacak olan mavi-siyahlılar oyuncuyu sarı-kırmızılı ekipten isteyecek.

Ancak Inter belirlenen satın alma opsiyonu için pazarlık yapacak. Inter Sportif Direktörü Piero Ausilio'nun yürüteceği transfer harekatında Galatasaray'dan indirim yapmasını isteyecek. İstanbul'a gelerek sarı-kırmızılı yöneticilerle görüşecek olan Ausilio bu indirim teklifini kendilerine iletecek ve kabul edilmesi durumunda Inter Alex Telles'i ara transfer döneminde kadrosuna katacak.

7 milyon euroya biter

Inter Kulübü'nün Galatasaray'ın yapacağı indirimin 1 ya da 2 euro dolaylarında olmasını beklediği, 7 milyon euro bonservisle bu transferi gerçekleştirebileceği belirtildi. Telles'in de Milano'daki yeni hayatından son derece memnun olduğu, Galatasaray'a dönmeyi düşünmediği vurgulandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler