HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Togg'un içindeki herkesi meraklandıran detay! Ne olduğu ortaya çıktı

Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg'un 18 Temmuz 2020 tarihinde temeli atılan Togg Teknoloji Kampüsü’nü planlar doğrultusunda tamamlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhuriyet Bayramı’nda törenle açıldı. Törende Togg'un ilk akıllı cihazı C SUV, 1.300 Togg çalışanının alkışları arasında seri üretim bandından indi. Ancak Togg'un içindeki bir detay merak uyandırdı. Togg'un torpidosu üzerinde şoföre odaklı olan bu parçanın ne olduğu belli oldu.

Togg'un ilk akıllı cihazı C SUV, dün Bursa'da TOGG Gemlik Kampüsü Açılış Töreni'nde seri üretim bandından indi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, seri üretim bandından inen kırmızı renkteki C SUV ile tören alanına geldi. Togg'un dış görünüşü çok sayıda kişinin beğenisini alırken, Togg'un iç kısmında yer alan bir parça merak konusu oldu.

MERAK UYANDIRMIŞTI! İŞTE O DETAY

Merak edilen o parçanın kamera olduğu ortaya çıktı. Torpidoda, en çok merak edilen parça olan kamera ve sensörler bulunuyor. Verileri kaydederek güvenli sürüşe destek olan bu kamera ve sensör ilgi görüyor.

AA-20221029-29292318-29292311-TOGG_GEMLIK_KAMPUSU_ACILIS_TORENI

Sensörler yorgunluk algılayıcı olarak da çalışıyor. Buna ek olarak, cam tavanın kumanda edildiği yerde de gizlenebilen bir kamera ile aracın içi de kayıt altına alınabiliyor.


ChefGPT

TOGG'UN TASARIMI VE ÖZELLİKLERİ

En Çok Aranan Haberler