HABER

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı rekor fiyattan satıldı! Çekiciyle götürdü: Sehpa üstünde duruyordu

Türkiye'nin en pahalı Tofaş arabası Kırıkkale'de 250 bin liraya satıldı. 1991 model 7 bin kilometredeki otomobil yeni sahibiyle buluşurken, aracın 24 yıldır trafiğe çıkartılmadığı belirtildi. Aracın eski sahibi, ''Dostane bir biçimde 250 bin liraya sattık. Fabrikadan çıktığı gibi bir araç yaklaşık bir buçuk yıldan beri bendeydi. İçeride sehpanın üzerinde yatıyordu. . Bir yerinde hata, kusur, deformasyon yok. Aracına a’dan z’ye kefilim'' şeklinde konuştu.

Türkiye'nin en çok tercih edilen araçlarından biri olan Tofaş'ın Doğan L model otomobili rekor fiyattan satıldı. Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru adeta fabrikadan çıktığı gibi duran otomobil, 250 bin lira satış bedeliyle yeni sahibini buldu. Araç piyasasına bir dönem damgasını vurmuş ve günümüzde ise eşine nadir rastlanan 7 bin 779 kilometredeki 1991 model otomobil, 24 yıldır trafiğe çıkartılmıyor. Lastiklerinin yere değmemesi için de sehpa üzerinde tutuldu.

Ankara’da galericilik yapan Sedat Oymak, yaptığı açıklamada, 250 bin liradan satın aldığı otomobilini koleksiyonunda sergileyeceğini söyledi.

“TÜRKİYE’DEKİ TEK SIFIR ARAÇ OLDUĞU İÇİN O PARAYI VERDİK”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler