Google banka kursa hesap açar mısınız?

Apple ve Facebook finansal hizmetler vermek için hem teknik sorunlarla hem de yasalarla boğuşuyor ama Google banka hizmetleri ile onların peşinden düşmeyeceğini ortaya koydu.

Google banka kursa hesap açar mısınız?

İnternet devi Google, kullanıcıların çek yazmasına imkan verecek yeni bir hizmet üzerinde çalıştığını açıkladı.

Buna göre Citigroup ile işbirliği yapacak olan internet devi yeni hizmeti üzerinden insanların dijital çekler yazmasını sağlayacak.

Yen dijital çeklerin teknolojik alt yapısı ve güvenlik konularında Stanford Üniversitesi’ndeki mühendislerle beraber çalışan Google, bu sayede iş dünyasının daha esnek hale geleceğini düşünüyor.

Öte yandan, ABD dahil pek çok ülkede yasaların dijital çeklere dair bir yasa barındırmadığı için bu çeklerin yasal statüsünün sorun çıkarabileceği de vurgulanıyor.

Pek çok ülkede çek yazmak çok ciddi bir yasal sorumluluk üstlenmek anlamına geliyor. Bu da iş dünyasında çeklerin kabul görmesini kolaylaştırıyor.

Ancak yasal bir karşılığı olmayan çeklerin aynı ilgiyi ve kabulün görmeyebileceğinin altı çiziliyor.

Facebook da aylardır kendi dijital para birimi Libra’yı hizmete sokarak finansal hizmetler sektörüne girmek istiyor. Ancak dünya devletleri bu kadar büyük bir yapının finansal hizmetler vermesinin tekelciliği doğuracağını düşünüyor ve izin vermiyor.

Apple ise bankalarla ortak olarak kendi kredi kartlarını kısa süre önce piyasaya sürmüştü.

Bakalım Google’ın özellikle iş dünyasını ve büyük hacimli alışverişleri etkileyecek çek hesabı planları finans dünyasında kabul görecek mi?

Keenetic Air ile Unique Whole Home Wi-Fi Sistemi Nasıl Kurulur?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bunlar gerçek parayı sanal parayla değiştirmek için banka kurmaya çalışıyorlar. bu çok ama çok tehlikeli bir durum. her ne olursa olsun paralar devletler tarafından KARŞILIĞI SAKLI şekilde basılır ve piyasaya sürülür. ekranda gördüğünüz bitcoin v.b. şeyler para değildir. onlar sadece digital numaralardan ibaretlerdir.
@fdt55 aslında kagıtta para degildir ama deger kazanmış bana göre para zamandır
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler