SPOR

CANLI

G.Saray'a transferde "vergi" freni

Galatasaray bir yandan transfer görüşmeleri için uğraşırken; diğer bir yandan da transfer yapabilmek için vergi dairesinden borçsuzluk yazısı almak için büyük bir çaba sarf ediyor

G.Saray'a transferde "vergi" freni

Ligin ilk yarısını zirvenin 11 puan gerisinde tamamlayan ve transfer çalışmalarına erken start veren Galatasaray'a maliye bakanlığından gelen sürpriz cezanın ardından ikinci şok da TFF'den geldi... Türkiye Futbol Federasyonunun sezon başında Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nda "transfer yasağı" maddesinin içeriğinde vergi cezaları konusunda yaptığı değişiklik sarı-kırmızılıların planlarını alt üst etti.

Bir süre önce Kasımpaşa'nın yıldız futbolcusu Donk'u trarnsfer eden ancak bu konuda resmi duyurusunu yapamayan Galatasaray'ın Donk ve onun gibi kadrosuna katacağı oyuncuları TFF'den tescil ettirebilmesi için ilgili transfer talimatının 12.maddesi kapsamında geçmiş borçları gibi SSK ve Vergi Dairesinden borçsuzluk yazısı alarak bunu futbol federasyonuna ibraz etmek zorunda.

Ligin devre arasında transfer yapabilmesi için bir taraftan futbolcular için görüşmelerini yürüten sarı-kırmızılılar diğer taraftan da transferlerini resmiyete kavuşturmak için borçları konusunda yoğun bir görüşme trafiği yaşıyor. Borçlarının bir kısmını ödemeyi planlayan bir kısmını da yapılandırarak borçsuzluk yazısı almayı planlayan Galatasaray yönetimi borcsuçluk yazısını ibraz edemediği takdirde ara transferi pas geçmek zorunda kalacak.

İşte o madde;


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Be7er olun vergi kaçakçıları sıfırlama master'ının yalakaları sizi !!!
@mr.jealous7 senide seven bulunur be koçum zaaaa. Kesin yüzünde sivilceyle bilgisayar başında oturan şişman sümüklünün tekisindir
Hep bu işleri Nedense CİNCONLAR yapıyor...
@baho17.58 kanatl orkitler takımı mensubu ALLAH VERSİN
Şikecilerin Cimbomu 4 yandan sarma harekatı..
Takım
O
Av
P
Geri Dön