YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Gün tabağı nasıl olur? Gün tabağında olması gereken tarifler

  Gün tabağı belki de Türkiyedeki en tartışmalı konularından birisi. Herkesin mutlaka bir şekilde eksik bulduğu ve tarif önerileri verdiği gün tabağının nasıl olacağından ve gün tabağında yer alması gereken en temel ve can alıcı 6 tariften bahsedeceğiz. Hazırsanız, sizi içeriğimize alalım!

  Gün tabağı konusunda her kafadan bir ses çıksa da endişelerinizi ortadan kaldırmaya geldik. Gün tabağında altın oranı tutturmak için yapmanız gereken en temel şey tatlı- tuzlu ve yaş kuru oranını dengelemek. Bunun yapmanın en kolay yolu ise tabakta iki tatlı, iki tuzlu ve iki salata çeşidine yer vermekten geçiyor. İşte, ideal bir gün menüsü ortaya çıkarmanızı sağlayacak 6 tarif:

  1. Sarma

  2

  Türk mutfağının belki de istisnasız en sevilen yemeklerinden biri olan zeytinyağlı sarmanın yapımı her ne kadar zor olsa da gün tabağındaki yeri tartışmaya kapalı olan eşsiz bir lezzet.

  2. Börek

  3

  Böreğin binbir çeşidi yapılan ülkemizde gün tabağını süsleyen ikinci tuzlu yemeğimiz ise börek oluyor. İster ıspanaklı, ister peynirli ya da ister tepside isterseniz de tavada yapın fark etmez. Hangi börek çeşidinde kendinize güveniyorsanız gün tabağınızda onunla ilerleyebilirsiniz.

  3. Islak kek

  4

  Gün tabağının en lezzetli ve dengeleyici tatlarından biri olan ıslak kek eminiz ki pek çoğumuzun tabağına eklediği ilk tatlılardan. Börek ve salataların yanına çok yakışan bu tatlıyı gün menünüze kesinlikle eklemeniz gerekiyor.

  4. Kurabiye

  5

  Gün tabağında yerini alması gereken ikinci tatlı kurabiyeden başkası olamazdı. Tatlıda yaş ve kuru dengesini en iyi şekilde kurmayı sağlayan kurabiye gün tabaklarının vazgeçilmez lezzetlerinden birisi. Buradaki kilit nokta kurabiyenizi, yaptığınız diğer tatlıyı dengeleyecek şekilde seçmek. Örneğin çikolatalı bir kek yapıyorsanız sade bir kurabiye tarifine yönelebilirsiniz.

  5. Kısır

  6

  Hiç kuşkusuz, kısır, gün menülerinde akla ilk gelen ve yapımı da yemesi kadar kolay olan bir salata türü. Tarifinde herkesin kendine özgü bir dokunuşu olsa da kısırsız bir gün tabağı düşünemiyoruz!

  6. Makarna salatası

  7

  Gün tabağını yoğurtlu bir salata olmadan kapatamazdık. Çünkü makarna salatası gün tabağında yerinin doldurulamayacağı bir yemek. İster makarna salatası, ister Rus salatası ister Amerikan salatası diyelim, gün tabağını yoğurtlu bir salata olmadan tamamlayamayız.

  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler