Bezelye Haberleri

Yaşanan ağrıların ve şişkinliklerin en büyük sebebi! Midede gaza neden olan yiyecekler

Yemeklerden sonra yaşanan gaz ve şişkinlik hissi oldukça rahatsız edici olabiliyor. Bu durumu geçirmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Uzmanlar uzun süreli hazımsızlık yaşayanların doktora görünmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak basit hazımsızlıklar sıklıkla yediğimiz yiyeceklerden kaynaklanabiliyor. İşte midede ağrı, gaz ve şişkinliğe neden olan yiyecekler...

Haber 28-12-22 13:44

Etten daha fazla protein içeren 7 yiyecek

Protein, vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu en temel besin ögelerindendir. Protein özellikle sporcuları diyetlerinde büyük önem taşıdığı için sık sık duyduğumuz besin ögesidir. Proteinin genellikle etten alınacağı düşünülür. Ancak bu eksik bilinen doğrulardandır. Et harici protein değeri çok yüksek gıdalar bulunmaktadır.

Haber 16-11-22 09:28

Afyonkarahisar'ın balon bezelyesinde rekolte yükseldi

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar: - "Çiftçi bezelye üretiminden gelir elde ettiği için her geçen gün Afyonkarahisar'da bezelye üretim alanları artmakta"

Yurthaber 19-07-22 11:01

Bursa'da ekim alanı artan bezelyede 40 bin ton rekolte bekleniyor

Bezelyede geçen yıl 116 bin ton olan ülke üretiminin yaklaşık 32 bin tonunun elde edildiği Bursa'da çiftçiler ay sonuna kadar hasada devam edecek - İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül: - "Kalite oldukça güzel, bu yıl çiftçimizin ilk hasadından elde edilen sonuçlara göre dekarda yaklaşık 1 ton verim bekliyoruz"

Yurthaber 09-06-22 11:07

Bezelye

Bezelye Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bezelye Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Adana'da geliştirilen iki kuru bezelye çeşidinin hasadı yapıldı

Adana'da geliştirilen iki kuru bezelye çeşidinin hasadı yapıldı

Yurthaber 31-05-22 10:17

Masanızdan eksik olmayacak! Amerikan salatası tarifi

Amerikan salatası çocukluğumuzu hatırlatan eşsiz tatlar arasında yer alıyor. Her türlü et ve tavuğun yanına yakışan Amerikan salatasını mutlaka denemeniz gerekiyor. Hem sizin hem de sevdiklerinizin en sevdiği lezzet olacak bu salata tarifi vazgeçilmezleriniz arasında bulunacak.

Yemek 17-05-22 10:36

Datça'da erkenci bakla ve bezelye hasadına başlandı

Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak: - "İlimiz genelinde 1800 dekar alanda baklagil ekilişi yapıldı. Bu ekimin 200 dekarı Datça'da"

Yurthaber 21-04-22 13:33

Bezelye: Faydaları nelerdir?

Latince adı “Pisum Sativum” olan bezelye, daha çok ilkbahar mevsiminde çıkan yeşil renkli bir baklagil türüdür.

Haber 24-06-20 10:42