Zeka Haberleri

Türkiye'nin en zeki şehirleri belli oldu: İşte ilk 10 sırada yer alan iller!

Türkiye'nin Zeka Testleri Merkezi tarafından 1 milyon 214 bin kişinin IQ puanları esas alınarak gerçekleştirilen çalışma sonucunda Türkiye'nin en zeki illeri belli oldu. Listedeki ilk 10 il dikkat çekerken birinci sırada Eskişehir yer aldı. 105.20 IQ skoruna ulaşan Eskişehir, Türkiye'nin en zeki şehri olurken; Bingöl ise 94.19'luk IQ puanı ortalamasıyla son sırada yer aldı.

Haber 15-04-2024 10:31

Bu besinler dikkat ve konsantrasyonu arttırıyor! Yetişkinlerde ve çocuklarda bilişsel becerileri yükseltiyor

Günlük hayatta dikkat ve konsantrasyonun arttırılması, hem yetişkinler hem de çocuklar için önemli bir konudur. Beslenmenin bu konudaki rolünün üzerinde fazlaca duruluyor. Dikkat ve konsantrasyonu güçlendirmek isteyenler için mutlaka tüketilmesi gereken besinleri haberimizde derledik.

Kadin 02-02-2024 15:48

Zorlu dikkat testi: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulanlar dahi kabul ediliyor!

Optik illüzyonlar ve dikkat testleri ile ayrıntıları fark etmekte ne kadar başarılı olduğunuzu ölçebilirsiniz. Kişinin dikkat seviyesi ve görsel zekasını ölçmede oldukça etkili olan bu testler bazen zorlayıcı olabiliyor. Aşağıdaki dikkat testinde iki arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilenler süper zeki kabul ediliyor.

Kadin 15-10-2023 14:53

Dikkat testi: Resimdeki farklı sayıyı 11 saniyede bulanlar süper zeki kabul ediliyor!

Optik illüzyonlar ve dikkat testleri ile ayrıntıları fark etmekte ne kadar dikkatli olduğunuzu ölçebilirsiniz. Bazen zorlayıcı olabilen bu testler kişinin dikkat seviyesi ve görsel zekasını ölçmede oldukça etkili oluyor. Bu dikkat testinde resimdeki farklı sayıyı 11 saniyede bulabilenler dahi kabul ediliyor.

Kadin 06-10-2023 14:19

Dondurmanın bilinmeyen zararlarına dikkat! Yemeden önce tekrar düşünün

Yaz aylarında ferahlatıcı yiyecekler arayanların ilk tercihi olan dondurma küçükten büyüğe herkes tarafından sevilerek tüketiliyor. Birçok farklı çeşidi olan dondurmanın sağlık için büyük tehlike oluşturabildiği yeteri kadar bilinmiyor. Beslenme uzmanı marketten alınan dondurmalarda dikkat edilmesi gereken detayları paylaştı.

Haber 07-06-2023 09:06

Optik illüzyon resmindeki tüm yüzleri sadece yüksek zekalılar görebiliyor

Optik illüzyonlar görsel algıyı değiştiren bir halüsinasyonun aksine, gerçeklikten farklı görünen görsel bir deneyimdir. Özgünlük ve keskin gözlem yetenekleri gibi zihinsel özellikleri değerlendiren optik illüzyonlar oldukça takip edilir. Aşağıdaki yer alan optik illüzyondaki tüm yüzleri sadece keskin gözlere sahip yüksek zekalıların görebildiği belirtildi.

Kadin 31-05-2023 09:23

Resimdeki atı sadece yüksek IQ'lu insanlar görebiliyor! 7 saniyede bulabilirseniz...

Optik illüzyonlar dikkatimizi ve resimleri algılama şeklimizi ölçüyor. Resimde saklanan nesneleri bulma illüzyonları oldukça seviliyor. Aşağıda yer alan optik illüzyon resmindeki gizli atı 7 saniyede bulabilen kişilerin yüksek IQ'ya sahip oldukları söyleniyor.

Kadin 18-05-2023 09:26

Resimde kaç hayvan var? Bütün hayvanları yalnızca yüksek IQ'ya sahip olanlar görebiliyor

Optik illüzyonlar görsel algımızı ve dikkatimizi ölçerek bilişsel niteliklerimizi test ediyor. Sosyal medyada oldukça ilgi gören optik illüzyonlar kendimizi test etmemizi sağlayabiliyor. Aşağıda yer alan resimde bulunan bütün hayvanları bulanların yüksek IQ'lu olduğu belirtiliyor.

Kadin 11-05-2023 12:25

Görseldeki farkı 3 saniye içerisinde görebiliyorsanız keskin nişancı gözlerine sahipsiniz

Optik illüzyon testleri oldukça zorlu olabiliyor. Dikkat ve görsel hafıza yeteneğini ölçen bu testler ilgiyle takip ediliyor. Sosyal medyada paylaşılan bir resimdeki farkı 3 saniye içerisinde gören kişi sayısının oldukça az olduğu öğrenildi.

Kadin 02-03-2023 15:46

Bu testin tamamını sadece IQ'su 150'nin üzerinde olanlar çözebilir!

IQ son zamanlarda oldukça fazla kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Herkesin dilinde "Acaba benim IQ seviyem kaç?" sorusu dolanıyor. Eğer sen de IQ'nun kaç olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin! Bakalım bu testteki soruların kaç tanesini doğru yapabileceksin.

Trend 05-01-2023 15:20

Kadınların vücutları hakkında bilinmeyenler! Sürekli değişim halindeler...

Kadınların ve erkeklerin vücut yapıları aynı gibi görünse de detaylara bakıldığın birbirinden oldukça farklı oldukları anlaşılıyor. Ancak bu farklılıklar sadece fiziksel olarak değil zihinsel ve psikolojik olarak da yaşanıyor. Kadın vücudu hakkında bilinmeyen birçok bilgi bulunuyor. İşte o ilginç bilgiler...

Kadin 19-12-2022 11:39

Kadının sevgilisi göz önünde saklanıyor! Bulabilmek için yüksek IQ'ya ihtiyacınız var

Optik illüzyon görselleri oldukça dikkat çekiyor. Tüm dünyanın ilgisini toplayan bu görsellerde saklanan bölümleri görebilmek için yüksek IQ'ya sahip olmak gerekiyor. İnce detayları fark edebilen kişiler optik illüzyonlardaki detayları yakalayabiliyor.

Haber 03-12-2022 20:45

Resimdeki kaplanı sadece aşırı zekiler görebilir! İnsanların %2' si görebiliyor

Optik İllüzyonlar insanların dikkat dağınıklığını ölçmek için oldukça etkili testler arasında bulunuyor. Gün içerisinde yaşanılan stresten uzaklaşmak isteyenler optik illüzyon görsellerine bayılıyor. Optik illüzyonlarla basit IQ egzersizleri yapılıyor. Görselde yer alan kaplanı görebilenlerin çok zeki olduğu belirtiliyor.

Haber 30-11-2022 14:44

Resimdeki bebeğin annesini yalnızca çok zekiler görebiliyor! Eğer görüyorsanız gözlem yeteneğiniz süper

Optik İllüzyonlar özellikle son yıllarda oldukça popüler olmuş durumda. Birçok insan gün içerisinde stresini atmak, dikkatini başka bir şeye çevirmek için optik illüzyon görsellerini aratıyor. Aşağıda yer alan görsel de sizi anlık da olsa stresten uzaklaştıracak etkili optik illüzyonlar arasında bulunuyor.

Haber 28-11-2022 13:55

Yıllardır yanlış biliyormuşuz: Araştırmalar şaşırttı! Bunu yapan insanlar sanılandan daha zeki

Günlük hayatta kullandığımız kelimeler tüm sosyal çevremizi etkileyebiliyor. Bazen duygularımız ve kelimelerimiz arasında farklılıklar yaşanabiliyor. Küfür etmek oldukça kötü durumlara yol açabiliyor. Bugüne kadar küfür eden insanların zeka seviyesinin düşük olduğu düşünülüyordu. Ancak bilim adamları bu durumun tam tersi olduğunu belirtiyor.

Haber 06-11-2022 08:57

Bu burçların zekası zehir gibi! En zeki burçlar sıralaması

Astrolojiye inananlar burçların özelliklerini araştırmayı seviyorlar. Burçlar karaktere, fiziksek özelliklere ve hatta duruşa bile etki gösterebiliyor. İnsanlar burçların özelliklerini merak ediyor. En zeki burçları merak ediyorsanız bu içeriği okuyabilirsiniz.

Kadin 09-09-2022 12:21

Duygusal zekasını puanlamak isteyenler buraya! 14 soruluk duygusal zeka testi senin olaylara bakış açını söyleyecek

İnsanlar yaradılışı gereği duygusal varlıklardır. Fakat bizi birbirimizden ayıran şey duygularımızı hangi yönde kullandığımız ve nasıl kararlar aldığımızdır. Kimimiz çok vefakar, kimimiz empatiden yoksun, kimimiz ise mantığını ve duygusunu birleştirmiş...

Trend 26-08-2022 13:41

Zeka kartlarının çocuklardaki faydaları

En baştan başlamak gerekirse; nedir bu zeka? “İnsanın düşünme, akıl yürütme, nesnel gerçekleri algılama, kavrama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tümü” olarak tanımlayabiliriz. Bu düşünme, akıl yürütme, nesnel gerçekleri algılama, kavrama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tümü bebekliğin ilk yıllarından itibaren çeşitli zaman dilimleriyle gelişim göstermeye başlar.

Kadin 20-05-2022 13:51

Çocuğuma ne yedirmeliyim? diyenlere: Zeka gelişimine katkısı olan gıdalar

Öz bir anlatımla zihnin öğrenebilme yeteneğine zeka diyebiliriz. %75 kalıtsal olarak gelen zeka, %25 çevre faktörlerinin etkisiyle gelişiyor. Bu faktörlerin arasında doğru beslenme önemli bir yer tutuyor. Et ve süt ürünleri, bal, yağlı balıklar, tam tahıllar, kuruyemişler gibi gıdaların, içerdikleri zengin besin değerleriyle zeka gelişimini önemli ölçüde etkiledikleri kabul ediliyor.

Yemek 28-12-2021 09:58

Türkiye'nin en zeki illeri açıklandı! Bakın hangi iller listeye girdi!

Zeka Testi Merkezi, Türkiye'nin en zeki 10 ilini belirledi. Kurum, internet üzerinden yayınladığı bir testle, en zeki iller listesini oluşturdu.

Haber 20-10-2021 15:57

Henüz 4 yaşında satranç devleriyle yarışıyor!

Henüz 4 yaşındayken Rusya'da yayınlanan 'Herkesten İyi' programıyla milyonlarca kişi tarafından Rus çocuk Mikhail Osipov, satranç konusundaki kabiliyetiyle görenleri şaşkına çeviriyor.

Haber 20-10-2021 13:08

Türkiye’nin en zeki illeri belli oldu! Listenin zirvesine o il yerleşti

Zeka Testi Merkezi, internetteki adresinde uyguladığı IQ testinde kullanıcıların verdiği bilgileri baz alarak Türkiye'nin en zeki illerini tespit etti.

Trend 19-10-2021 17:09

Sadece 9 yaşında! IQ'su Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek

Meksika’da yaşayan Adhara Perez sadec 9 yaşında olmasına rağmen IQ'su 162 olarak ölçüldü. Bu ise Albert Einstein ve Stephen Hawking’ten daha yüksek bir IQ seviyesine sahip olduğunu gösteriyor.

Trend 12-07-2021 10:26

Tembellik zeka göstergesiymiş!

Faaliyet yeteneğine sahip olunmasına rağmen efor sarf etmek istemeyen kişilerin yaşadığı isteksizlik tembellik olarak isimlendirilir. Genelde kötü olarak nitelendirilen tembellikle ilgili geçmişten bu yana birçok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar da zaman zaman ilgi çekici sonuçları beraberinde getirmiştir. Tembelliğin zeka göstergesi olduğu idesinin elde edildiği araştırma da bunlardan biridir.

Kadin 17-06-2021 13:55

Aynur Aydın: 16 yaşımdan beri erkeklerin ilgisini çeken bir kadınım

Ünlü şarkıcı Aynur Aydın, Emel Yalçın'ın konuğu oldu. "16 yaşımdan beri her zaman erkeklerin ilgisini çeken bir kadınım" diyen Aydın bu açıklamasıyla sosyal medyanın gündemine girdi.

Magazin 28-05-2021 16:16

Görsel yetenek testi! Harflerin içerisine saklanan rakamı ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Beyin anlaşılması zor ve oldukça karmaşık bir yapıdadır. Bilim insanları tarih boyunca insan beyni ve çalışma prensiplerini anlayabilmek için birçok deney gerçekleştirmiştir. Beyin kaslarının sağlıklı ve daha verimli çalışabilmesi için vücudun diğer kaslarında olduğu gibi düzenli pratiğe ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir beyin yapısına sahip olmak için zihinsel aktivitelerin yapılması şarttır. Sizler için zihinsel algılama gücünüzü yükseltecek bir bulmaca hazırladık.

Trend 14-05-2021 17:51

Gözlem becerilerinizi kullanın! Resimdeki davetsiz misafiri ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Görüşünüze ne kadar güvenirsiniz? Göz sağlığında herhangi bir problem yaşamıyorsanız eminiz bu soruya cevabınız ‘Güvenirim’ olacaktır. Peki bir kaplan ve jaguar arasındaki farkı anında keşfedebilir misiniz?

Trend 14-05-2021 13:39

Bilim insanların çocukların zekalarını annelerinden aldığını keşfetti

Bir çocuk dünyaya geldiğinde ‘Aynı annesine benziyor’ ya da ‘Tıpkı babası gibi’ şeklinde yorumlar yapılır. Çocukların fiziksel olarak ebeveynlerine benzedikleri gözle görülür bir gerçektir. Peki ya duygusal yönü, huyları ve zekasını annesinden mi yoksa babasından mı alır?

Kadin 12-05-2021 16:56

IQ’su Albert Einstein’dan yüksek olan dahi insanlar ve meslekleri şaşırtacak

Alman psikolog Wilhelm Stern tarafından 1912 yılında Alfred Binet ile Theodore Simon'un tasarladığı ve zekayı değerlendirmek için ortaya koyduğu IQ yöntemi dünyanın pek çok noktasındaki insanların ilgisini çeker. Hayatınız boyunca bir kez de olsa IQ testi çözmüşsünüzdür. Sizler için IQ testlerinin sınırlarını zorlayan dahi insanları ve bunların mesleklerini araştırdık.

Trend 07-05-2021 14:23

Matematik sevenler iş başına! Pizzanın değerini bulabilir misiniz?

İlkokul yıllarında çoğu kişinin en zorlandığı ders matematiktir. Özellikle lise döneminde devreye giren formüllerle beraber pek çok kişinin aklına ‘İyi de bunlar ne işimize yarayacak’ sorusu gelmiştir. Sizler için dört işlemin bütün cazibesini konuşturan bir bulmaca hazırladık. Hazırsanız başlıyoruz.

Trend 05-05-2021 11:19

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Farklı olan harfi ne kadar sürede görebilirsiniz?

Görme yeteneğinize ne kadar güvenirsiniz? Aslında bu soru tamamen odaklanma ve konsantrasyon ile alakalıdır. Çoğu kişi bir görsele baktığında içerisinde saklanan küçük detayları ilk aşamada fark edemez. Gözlerini kıstığında ya da daha yüksek bir odaklanma ile baktığında ayrıntılar netleşebilir. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 04-05-2021 11:11

Bilim insanları açıkladı! Zeki insanları anlatan 8 işaret

Zeka, oldukça karmaşık bir kavram olsa da bilim insanlarına göre normalden daha zeki olduğunu gösteren bazı işaretler bulunuyor. Peki bilim insanlarına göre zekayı gösteren işaretler nelerdir?

Trend 29-04-2021 09:56

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan kirazı fark edebildiniz mi?

Görüşünüze ve görme yeteneğinize ne kadar güvenirsiniz? Aslında bu soru tamamen odaklanma ve konsantrasyon ile alakalıdır. Çoğu kişi bir görsele baktığında içerisinde saklanan küçük detayları ilk aşamada fark edemez. Gözlerini kıstığında ya da daha büyük bir odaklanma ile baktığında görebilir. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 28-04-2021 10:18

Zekanızı test edebileceğiniz ilginç mantık sorusu! Resimde kaç karpuz görüyorsunuz?

Dünya genelinde insanlar zekalarını test etmeyi, bilmece ve bulmacalar ile mantık sorularını sever. Zekanızı ve görsel algılama becerilerinizi test eden bu mantık soruları karşısında kimi zaman şaşkınlığınızı gizleyemezsiniz. Kendinizi hem test etmek hem de biraz eğlenmek istiyorsanız bu soru tam size göre!

Trend 27-04-2021 17:26

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan kelebeği fark edebildiniz mi?

Görme yeteneğinize ne kadar güvenirsiniz? Yoğun ve kalabalık bir görselde saklanan küçük bir detayı ne kadar sürede fark edebilirsiniz? Gözlerinizle alakalı herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız görme yeteneklerinizden emin olarak hareket edersiniz. Ancak bu güven büyük bir yanılgıdır. Çünkü saklanan bir nesneyi bulmak her zaman kolay olmaz.

Trend 27-04-2021 11:04

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan arıyı fark edebildiniz mi?

Görme becerinize ne kadar güvenirsiniz? Özellikle kalabalık bir görselde saklanan küçük detayları ne kadar sürede fark edebilirsiniz? Gözlerinizle alakalı herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız özgüveni yüksek bir şekilde ‘net görme’ yeteneğiniz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu büyük yanılgıdır. Çünkü saklanan ayrıntıları bulmak kimi zaman kolay olmaz.

Trend 22-04-2021 17:34

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan patatesi fark edebildiniz mi?

Görüşe ne kadar güvenirsiniz? Gözlerinizle alakalı hiçbir sağlık problemi yaşamıyor olsanız bile kimi zaman algılama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Algılama biçimlerinin yanına bir de beynin karmaşık yapısı eklendiğinde işler biraz daha zorlayıcı olabilir. Derin bir nefes alın ve gözlerinize güvenin. Çünkü sizleri çocukluk günlerinize götürecek harika bir bulmaca hazırladık.

Trend 19-04-2021 16:51

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan yılanı fark edebildiniz mi?

Gözlerinize ve görüşünüze ne kadar güvenirsiniz? Hiçbir sağlık problemi yaşamasanız da gözler kimi zaman algılama konusunda yanıltıcı rol üstlenebilir. Algılama sisteminin içerisinde bir de beynin karmaşık yapısı eklendiğinde işler biraz daha zorlaşır. Derin bir nefes alın ve çocukluk günlerinizde sevdiğiniz bulmacaları hatırlayın. Çünkü sizleri o günlere götürecek bir bulmaca hazırladık.

Trend 16-04-2021 16:24

Beynin jimnastiğine ne dersiniz? Hangi bardakta daha çok su var?

Yapılan bilimsel araştırmalar zihni zinde tutmanın önemine vurgu yapar. Beyin kaslarının daha aktif ve sağlıklı olabilmesi için aslında vücudun diğer kaslarında olduğu gibi egzersize ihtiyacı vardır. Beyin egzersizi için spor salonuna gitmek mümkün olmadığı göre bilmece ve bulmacalar egzersizin en kesin yöntemidir.

Trend 15-04-2021 17:07

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan armudu fark edebildiniz mi?

Gözler çoğu zaman algılama konusunda size oyun oynar. Bu oyuna bir de beynin karmaşık yapısı eklendiğinde işler bir anda içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Derin bir nefes alın ve çocukluk günlerinizde sevdiğiniz bulmacaları hatırlayın. Çünkü sizleri o günlere götürecek bir bulmaca hazırladık.

Trend 14-04-2021 17:44

Görsel algılama yeteneğinizi geliştirecek bir bulmaca! Saklanan denizanasını bulabilir misiniz?

Algılama farklı duyu organlarının çevreden aldığı bilgileri zihinde yorumlama yeteneğini tanımlar. Bu bilgiyi yorumlama biçimi ise beynin işlevsel süreci ve deneyimlerden yola çıkarak oluşur. Hali hazırda sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılı olarak ilerler.

Trend 13-04-2021 17:53

Resimde ilk olarak ne görüyorsunuz? Görüşünüz kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor

Bir görsele yüklenen anlamlar ve anlık tepkiler aslında bilinçaltı ilgili birçok şeyi ifade eder. Hatta görselin üzerinden verilen cevapların kişiliğinizi ele verdiğini biliyor musunuz? Siz farkında olmasanız da yanıtlarınız ve görsele baktığınızda ik dikkat çeken detaylar kişiliğinizi anlatır.

Trend 08-04-2021 11:20

Görsel yetenek testi! Eşi olmayan nesneyi ne kadar süre içerisinde bulabilirsiniz?

Görsel ya da işitsel algılama duyu organlarının çevreden edindiği bilgileri zihinde yorumlama sürecini ifade eder. Bilginin yorumlanma süresi ve kalitesi aslında beynin belirli bilişsel süreçleri nasıl işlettiği ve halı hazıra sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle beynin düzenli ve sağlıklı çalışabilmesi için egzersize ihtiyacı vardır.

Trend 05-04-2021 12:03

Görsel algılama yeteneğinizi geliştirecek bir bulmaca! Nesnelere odaklanarak eşi olmayanı bulun

Algılama kısaca farklı duyu organlarının çevreden aldığı bilgileri zihinde yorumlama yeteneği olarak ifade edilir. Bilgiyi yorumlayabilme becerisi ise beynin belirli bilişsel süreçleri nasıl işlettiği ve halı hazıra sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılıdır.

Trend 02-04-2021 16:36

Dünya Satranç Şampiyonu ve tarihin en zeki insanlarından bir tanesi: Garri Kasparov

IQ seviyesi yüksek olan ve tarihe adını yazdıran pek çok bilim insanı, mucit ve sanatçı vardır. Albert Einstein, Isaac Newton, Stephen Hawking ve Marilyn Monroe bu isimler arasında en popüler olanlarıdır. En az bu isimler kadar zeki olduğu söylenen Garri Kasparov büyük satranç ustası olarak tanımlandı. 22 yaşındayken dünya şampiyonluğu kazandı ve yaklaşık yirmi yıl boyunca dünyanın bir numaralı satranç oyuncusu oldu.

Trend 31-03-2021 10:41

Bir döneme damga vuran dünyanın en zeki insanı: William James Sidis

IQ seviyesi yüksek olan ve zekalarıyla adlarını tarihe yazdıran pek çok isim vardır. Albert Einstein, Isaac Newton ve Mark Zuckerberg bu isimler arasındadır. Bu isimlerden daha zeki olduğu söylenen William James Sidis, ilkokulu yaklaşık 9 ayda bitirdi, 11 yaşında Harvard Üniversitesi'ne girdi. Hatta öldüğünde öğrenilebilen bütün dilleri konuşabiliyordu.

Trend 30-03-2021 14:42

Görsel becerilerinizi test edin! Muhtemelen bukalemunu göremeyeceksiniz

Gözleriniz çoğu zaman sizler için oyun oynar. “Bakmakla görmek arasındaki farka dikkat edin” sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Bu sözden hareket ederek sizleri eğlenceli bir bulmacaya davet ediyoruz.

Trend 15-03-2021 10:51

Sapyoseksüel nedir? Sapyoseksüel olan nasıl anlaşılır?

Zekayı çekici bulma durumuna Sapyoseksüel denilmektedir. Bu kişilerde görülen en yaygın özellik ise fiziksel görünümün ikinci, üçüncü planda yer almasıdır. İşte, son zamanlarda sıklıkla duyulan Sapyoseksüel kelimesinin anlamı ve belirtileri…

Haber 13-03-2021 22:57

Zeki insan farklı görüyor

Yeni yapılan bir çalışmaya göre, IQ'su yüksek olan bireyler sadece daha zeki değil, beyinleri bilgiyi de farklı işliyor.

Haber 28-05-2013 10:25