SPOR

'Hepsinin niyetine kefil olamam'

İstifası kabul edilen Mustafa Akçay'ın, Akhisar maçı sonrasında kendisine yöneltilen, “Tüm oyuncularınızın iyi niyetinden emin misiniz?” şeklindeki sorulara verdiği, “Hepsine kefil olamam” yanıtı gelinen noktanın belirleyicisi kabul ediliyor. Şimdi soru şu: O oyuncular kim, Akçay bunu başkan ile paylaştı mı?

'Hepsinin niyetine kefil olamam'

Trabzonspor, bu sezon kendi sahasındaki ilk yenilgisini Akhisar’dan... Avni Aker’den istifa sesleri yükselirken, teknik direktör Mustafa Akçay bu mesaja uydu, görevi bıraktı. Aslında normal şartlarda maç gecesi bu kararı alan hocanın Olcan Adın’ın babasının yoğun bakıma kaldırılmasıyla görüşmeyi ertelediği, dünkü buluşmada da kararını Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na aktardığı öğrenildi. İlk yarının son haftasından sonra da İbrahim Hacıosmanoğlu’na istifasını sunan, ancak Başkan tarafından ikna edilen Akçay’ın görevi bırakma talebi bu kez kabul edildi. 1461 Trabzon’da oynattığı pozitif futbol, sıradışı kişiliği ve camianın yeni trendi olması sebebiyle Tolunay Kafkas ile sözleşme fesh edilmeden işbaşı yaptırılan Mustafa Akçay, kararın resmiyet kazanmasının ardından sessizliğe gömüldü. Fakat Trabzonspor’un eski hocasının gider ayak söylediği sözler yepyeni bir tartışmayı başlatacak cinsten.

Başkana çıktılar mı?

Akhisar Belediye yenilgisinden sonra istifa sesleri için, “Bu sese kulak verip değerlendireceğiz” diyen Akçay’ın, “Tüm oyuncularınızın iyi niyetinden emin misiniz?” şeklindeki sorulara ise, “Bu konuda hepsine kefil olamam” yanıtını verdiği vurgulandı. Akıllara iki soru geldi... Mustafa Akçay’ın kastettiği oyuncular kim ve bu bilgiyi Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile de paylaştı mı? Daha önce de sık sık Trabzonspor kulislerinde Akçay’ın bazı kariyerli yabancı oyuncularla sorunlar yaşadığı iddia edilmiş, hatta bazılarının bizzat Başkan Hacıosmanoğlu’na çıkarak sıkıntılarını paylaştığı vurgulanmıştı.

Müjde! Dönüyor [Haberin devamı için tıklayın](http://sayyac.mynet.com/tiklama/471?tags=fanatik&url= http://www.fanatik.com.tr/mujde-donuyor_3_Detail_34_355133.htm?utm_source=mynet&utm_medium=mynetvideo?ref=mynet)

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler