Huawei P40 Pro hakkında iddialar ortaya atılmaya başlandı

Söz konusu akıllı telefon kamerası olduğunda Huawei’nin Leica desteğiyle oldukça başarılı işler ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Lakin Huawei’nin amiral gemisi modelleri video kaydı tarafında hala beklentilerin gerisinde bir çizgide bulunuyor.

Huawei P40 Pro hakkında iddialar ortaya atılmaya başlandı

Malum, bu yılın başlarında tanıtılan P30 Pro, özellikle de düşük ışıktaki fotoğraf performansıyla takdir toplamıştı. Fakat kamera tarafıyla bu kadar övünülen bir telefonun 60 fps’te 4K video kaydı gerçekleştirememesi büyük hayal kırıklığı olarak nitelendirilmişti.

Elbette buradaki temel neden kameralardan kaynaklı değil. Yani burada topu Leica’ya atmamak gerekiyor. Asıl problem Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin yonga setlerinde. Şu an ki en güçlü Kirin yongası bile 60 fps’te 4K video kaydını desteklemiyor. Fakat sızdırılan bilgilere göre bu durum Kirin 990 ile birlikte bitecek. Kirin 990’ın video kaydı konusunda Huawei’ye sınıf atlatacağı iddia ediliyor.

Peki bu yonga seti hangi Huawei modelinde karşımıza çıkacak? Şimdilik bu konu hakkında net bir bilgi yok. Fakat genel kanı Kirin 990’ın ilk defa Huawei P40 serisi ile kullanılacağı yönünde. 60 fps’te 4K video kaydı ise Huawei P40 Pro modeline özel olacak.

Elbette bu bilgilerin şimdilik bir söylentiden ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira hoş bir sürprizle Huawei P40 Pro yerine önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan Mate 30 Pro modelinde de 60 fps’te 4K video kaydı özelliği görebiliriz.

En iyi selfie çeken telefonlar (Ağustos 2019)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
YÜZLERCE BİNLERCE VİDEO ÇEK ,RESİM ÇEK SONRA ONLARI HARDDİSKE AT BİRİKTİR SONRA NE OLACAK ASLINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAF VE VİDEOLARIN % 90 ı ÇÖP OLMAYA MAHKUM... ESKİDEN FOTOĞRAFLARIMIZ AZDI AMA ONLARIN DEĞERİNİ BİLİRDİK ALBÜMLER YAPAR YILLARCA BAKARDIK O KAĞIT PARÇALARINDAKİ YAŞANMIŞLIĞIN VE GEÇEN YILLARIN HÜZNÜNÜ TADARDIK... ŞİMDİ DİGİTAL ORTAMDA OKADAR BİRİKMİŞ GÖRÜNTÜ DOSYALARIMIZ VARKİ OKADAR FOTOĞRAFA BAKACAK ZAMAN BİLE BULAMAZSINIZ.
@mufoto Çok güzel özetlemişsin kardeşim..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler