Mynet Trend

Hükümet Kadın 2 oyuncuları | Hükümet Kadın 2 nerede çekildi?

Sermiyan Midyat'ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği Hükümet Kadın 2 filmi en sevilen Türk komedi filmleri arasında yerini alıyor. BKM Yapım'ın üstlendiği Hükümet Kadın 2 filminin başrollerinde ise Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Mahir İpek ve Gülhan Tekin gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Peki Hükümet Kadın 2 oyuncuları kimler, Hükümet Kadın 2 nerede çekildi?

Hükümet Kadın 2 oyuncuları | Hükümet Kadın 2 nerede çekildi?

Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Ercan Kesal ve Ayberk Atilla gibi isimlerin rol aldığı Hükümet Kadın 2 filmi, 1949 yılında Midyat'ta geçiyor. 2013 yılında vizyona giren film, şimdilerde ise televizyon ekranlarında sinemaseverlerle ile tekrar buluşuyor.

HÜKÜMET KADIN 2 KONUSU

Hükümet Kadın filminden 7 yıl önce. Yıl 1949. Mevsim Bahar. Yasaklı yıllar. Kitaplar, gazeteler, kelimeler hüküm giymiş; hürriyet dedikleri hep vaat, hep vaat. Tek umut, açılan sandık sayısı ve geçerli oy sayıları! Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Xate, henüz kendisini bekleyen bu başkanlık görevinden habersiz, Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel’in eşi olarak yaşıyor. Kasabanın iflah olmaz başkan adayı Faruk hala gözde bekar olarak hayatına devam ediyor.

Belediye başkanı olmak için kendİ kendi gelin güvey olan Faruk, film boyunca güvey olmak konusunda da epey yol kat ediyor! Xate, bir sabah Aziz Veysel’i başkanlık görevine uğurlarken kötü bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz, Xate ile Faruk’u yeniden karşı karşıya getirecektir. Üstelik ağzından yalan çıkamayan Xate ile yeri gelince kendine bile yalan söyleyebilen Faruk meydanlarda, seçim vaatleri ile yarışacaktır!

HÜKÜMET KADIN 2 NEREDE ÇEKİLDİ?

Hükümet Kadın 1 ve 2 kendi hikayesini anlatıldığı Midyat köyünde çekildi. Oyunculardan bazıları da köyden insanlar oldu.

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Midyat, Merdin'in ilçesidir. 105.000 kişilik nüfusu bulunmaktadır.

HÜKÜMET KADIN 2'DE KİMLER OYNUYOR? HÜKÜMET KADIN 2 OYUNCULARI

Demet Akbağ – Xate

Sermiyan Midyat – Faruk

Mahir İpek – Ikram

Gülhan Tekin – Fehime

Ercan Kesal – Aziz Veysel

Nazmi Kırık – Ferhat

Bülent Çolak

Burcu Gönder

Haki Biçici

Olgun Toker

Bahadır Efe

Elif Erdoğan

Levent İdem

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön