YEMEK

İftara özel: İftar sofralarında keyifleri ikiye katlayacak tatlı tarifleri

İftar sonrasında şöyle çayla beraber keyif yapmak isteyenler için en özel Mynet Yemek tariflerini bir araya getirdik, şimdiden afiyetler...

İftara özel: İftar sofralarında keyifleri ikiye katlayacak tatlı tarifleri

Saray tariflerinden, Ramazan'ın simgesi olan güllaca varana dek en özel tariflerimiz iftar sofralarınızı süsleyecek. İşte hem göze hem de damağa hitap eden şerbetli ve sütlü tatlılar.

Dondurmalı güllaç

güllaç
Ramazan ayının simgesi haline gelen güllacı bu sefer dondurmalı yaptık ve tadına doyamadık. Özellikle sıcakların bastırdığı oruç günlerinde tercih edilebilir. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Şambali

şambali
Bol zahmetli gibi görünse de aslında son derece pratik bir tatlıdır. İftara misafirleriniz varsa şambali tatlısını tercih edebilirsiniz. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Saray lokması

lokma

Her evde olan malzemeler ile hazırlanan saray lokması, nefis bir hamur işi tatlılarından. Sizi yormaz efendim. Oldukça pratiktir ve maliyeti de son derece düşüktür. Detaylarını görmek için tıklayın.

Nutella cheesecake

nutella
İftardan sonra ağır kacabileceği için önceden uyarımızı yapalım; menüde nutellalı cheesecake varsa iftarda yediklerinize biraz dikkat etmelisiniz.Hafif yiyeceklerle yaptığınız iftar sonrası bir dilim cheesecake'i afiyetle mideye indirebilirsiniz. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Şekersiz muzlu puding

şekersiz
Diyette olanları da unutmadık elbette. Öğünlerini hafif geçirmek ve günü tatlısız geçirmek istemeyenler için şekersiz muzlu pudingi hazırladık, buyursunlar.

Magnolia

mag

Son zamanların en sevilen tatlıların biri olan magnoliayı evinizde yapmanız mümkün. Ramazan'a son derece uyumlu bir tatlı çünkü oldukça hafif. Tarifin detaylarını görmek için tıklayın.

Laz böreği

la
En tatlı börek olsa gerek :) İçindeki muhallebisi, hamurundaki şerbetiyle damaklara bir parça bal çalacağı kesin! Yöresel lezzetlerimizden biri olan laz böreğini mutfağınızda pişirmek için hazırlanın. Tarifi geldi bile!

Kümüştor tatlısı

kümüştır

Arnavutlara has olan kümüştor tatlısı, Hıdrellez günü pişen bir hamur işi tatlısıdır. Senede bir gün uygulanan bu ritüeli bizler Ramazan sofralarımıza taşımak istedik. Merak edenler için tarifin detaylarını bırakıyoruz, tıklayın.

Kaymak baklavası

kaymak baklavası

Saklı kalmış yöresel tariflerimizden biri de kaymak baklavası... Konya'nın en özel lezzetlerinden biri olan bu tarifi, iftar sofralarına pek yakıştırdık. Tarifin detayları için tıklayın.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler