iPhone 11 Pro’lar sandığınız kadar güvenli değil!

Apple iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde önemli bir güvenlik açığı keşfedildi. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’lerin iOS sisteminin bu açık sayesinde konum servislerinin kapalı olmasına rağmen bazı uygulamalara konum bilgisini gönderdiği ortaya çıktı.

iPhone 11 Pro’lar sandığınız kadar güvenli değil!

Apple iOS’un güvenlik ve gizlilik politikalarından her zaman övgüyle bahseder. Ki iOS, gerçekten de çoğu birçok işletim sistemine göre daha güvenli sayılabilir. Ancak bu Apple tarafında da güvenlik açıkları olmayacağı anlamına gelmiyor. Nitekim Apple bu günlerde böylesine bir güvenlik açıklarından biri ile karşı karşıya.

İPHONE 11 PRO VE İPHONE 11 PRO MAX’TE GÜVENLİK AÇIĞI

iOS 13 ile birlikte gelen iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerin konum servislerinde önemli bir güvenlik açığı bulundu. Bu açık nedeniyle iOS uygulamaları, konum servisleri kapalı olsa dahi konum servislerine erişebiliyor, anlık konum bilgisi alıp paylaşabiliyor. Bazı otoriteler bu durumun iPhone 11 Pro modellerinde yer alan U1 çipinden kaynaklı bir güvenlik ihlali olduğunu söylüyor ancak her ne olursa olsun bu durum, Apple’ın Konum Servisleri ve Gizlilik Politikası’na hiç mi hiç uymuyor.

fd

İPHONE 11 PRO’DAKİ GÜVENLİK AÇIĞI İOS GÜNCELLEMESİ İLE ÇÖZÜLECEK Mİ?

Apple geçtiğimiz ay iOS 13.2.3 güncellemesini kullanıcılarının deneyimine sunmuştu. Ancak çok yakın bir zamanda Apple’ın önce iOS 13.2.4 güncellemesini daha sonra ise iOS 13.3 güncellemesini iPhone’lara sunacağı biliniyor. Bu güncellemeler ile söz konusu güvenlik açığının çözülmesini, Pro bir deneyim için iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max alan kullanıcıların rahat bir nefes almasını bekliyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler