Mynet Trend

         

İşte pandemi döneminde artan oyuncak trendleri

İşte pandemi döneminde artan oyuncak trendleri

Hepsiburada, her yaştan ilgi gören oyuncakların 2020 yılı trendlerini açıkladı.

Hepsiburada’nın oyuncak kategorisi özelinde 2020 yılına ait verilerine göre, pandeminin başından itibaren oyuncaklara talep ciddi artış gösterdi. Yıl boyunca 4 milyon oyuncağın talep gördüğü ve tüm oyuncakların gerekli hijyen tedbirleri alınarak sahiplerine ulaştırıldığı platformda, 2020’de en çok ilgiyi Lego, akülü araçlar, ilk yaş oyuncakları, figürler ve bebekler gördü.

EN ÇOK HANGİ KELİMELER ARANDI?

Hepsiburada’da oyuncak kategorisi içinde en çok aranan kelimelerin ilk sırasında oyuncak araba geliyor; onu Barbie, Elsa, robot, unicorn, sesli oyuncak, eğitici oyuncak, Hot Wheels, Lego ve oyun hamuru kelimeleri takip ediyor. Oyuncaklara en çok ilgi gösteren şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oldu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE OYUNCAKLARA İLGİ ARTTI

Pandemi süreci ile birlikte evde geçirilen zamanın artması, eğitimin eve taşınması ve ebeveynlerin evden çalışması gibi etkenler puzzle ve kutu oyunlarına olan ilgiyi artırdı. Bir önceki seneye göre 3 kat büyüme yaşanan bu kategorinin yanı sıra eğitici oyuncaklar kategorisi ise, bir önceki yıla göre, 1,5 kat büyüdü. Ayrıca pandemi döneminde dış mekan oyuncaklarının ev içinde parkur oluşturabilmek amacıyla tercih edildiği gözlendi. Yine oyun parkurlarında çocukların aktivite ve hayal gücünü geliştirebilecek ve bu alanların tamamlayacısı evcilik oyuncakları da bu dönemde ailelerin en çok tercih ettiği kategoriler arasında yer alarak geçen yıla oranla 2.5 kat büyüdü.

2020'NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN OYUNCAKLARI

Dede Süper Bambu Çubuklar
Diytoy Manyetik Tablet Alfabe Seti
Uno Kartlar Renk ve Sayı Eşleştirmeli Klasik Kart Oyunu
Mindware Look Look (Bak Bak) Kutu Oyunu
LEGO® Classic Orta Boy Yaratıcı Yapım Kutusu
Redka Dedektif Akıl Mantık Zeka ve Strateji Oyunu
Jenga Denge Oyunu
Play-Doh Oyun Hamuru
Hot Wheels Beşli Araba Seti
Monopoly Klasik Serisi
Barbie Sonsuz Hareket Bebekleri

2020'NİN EN ÇOK TALEP GÖREN OYUNCAK MARKALARI

Pilsan
LEGO
Barbie
Monopoly
Fisher Pice

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön