Koronavirüs, incire olan ilgiyi arttırdı

Bağışıklık sistemine güçlendirici etkisi ile bilinen ve anne sütünden sonra en faydalı besinler arasında yer alan kuru incire olan ilgi, koronavirüs vakasından sonra daha da arttı. Bir çok kişinin hekim tavsiyesi ile tüketmeye başladığı kuru incirin vücut direncini arttırdığı gibi bağışıklık sistemini güçlendirdiği için gribal enfeksiyonlara karşı da tüketenlerin sayısının her geçen gün arttığı belirtildi.

Koronavirüs, incire olan ilgiyi arttırdı

Çin’de ortaya çıkan, tüm dünyada hızla yayılmaya başlayan ve insanları tedirgin eden koronavirüs hakkında çeşitli şeyler konuşulurken, insanların virüslere karşı mücadelenin önemine ve doğal beslenmeye daha çok özen göstermeye başladığını belirten Ziraat Mühendisi Dinçer Demirayak, özellikle yabancıların bu konuda inciri daha iyi tanıdığını belirtti.

Damak tadının yanında şifa kaynağı olan kuru incirin kutsal kitaplarda da yer alan bir meyve olduğunu belirten Demirayak, "Virüslerden korunma yöntemlerinin başında bağışıklık sistemimizin güçlü olması gelmektedir. İncir, virüslere karşı vücudumuzu adeta bir kalkan gibi korur. Pek çok kişi muhteşem damak tadından dolayı incir tüketir ama artık şifa niyetine de tüketenlerin sayısı her geçen gün artıyor” dedi.

İNCİRİN FAYDALARI NELERDİR?

Ziraat Mühendisi Dinçer Demirayak "Tıp bilimi geliştikçe incir ve zeytinyağının değeri daha da artıyor. Kuru incir; içerdiği lifler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar dolayısıyla vücudumuzun doğal koruyucusu niteliğindedir. Ayrıca potasyum kaynağı olmasının yanında B2, B3, B6 ve K vitaminlerini de çok fazla içermesi nedeniyle vücudumuzda birçok hastalığa karşı doğal bir savunma mekanizması oluşturmaktadır. Hatta pek çok kişi kuru inciri tarif ederken ‘anne sütünden sonra en faydalı besin’ ifadesini kullanır. Virüslerin çok konuşulduğu bu günlerde, bilinçli olarak beslenenler kuru incir tüketimini arttırdı” diyerek vücudun kuru incir tüketildiğinde virüslere karşı daha etkili bir savaş verdiğini ileri sürdü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ne garip bir ülkede yaşıyoruz değil mi meyve sebze ve çerezin bol olduğu bir ilke ama tadımlık alıyoruz kuru kaysı 40 tl inzir50 tl fıstık 80 tl ceviz 60 tl badem 100 tl fındıkta dünya birincisi olduğumuza rağmen kilosu 70 tl ancak ilaç niyetine alabiliyoruz yazık ama iş ihricata gelince kelepir fiyata yabancılara bolca gönderiyoruz türüzümde aynı yerli turist otele alınmaz alınsa geceleği 200 euro yabancıya haftalığı 200 euro yazık ne demek istediğimi anlayan anladı
acayip cinselliği arttırıyor , bir de içine fındık koyarsan yemeye korkuyor insan
kuru incir reklamı yapmayın zatan rekolte düşük.şimdi fiyatı 50tl hazirana kalmaz 100 tl olur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler