SPOR

Luka Modric Hırvatistan'a gözaltına alındı

Real Madrid'in Hırvat yıldızı Luka Modric'in başı ülkesinde derde girdi. Hırvatistan Devlet Savcılık Bürosu, yalancı şahitlik ve adaleti yanıltma şüphesiyle yıldız futbolcuyu gözaltına aldı. Modric, suçlu bulunması halinde 6 ay ila 5 yıl arası hapis cezası alabilir.

Luka Modric Hırvatistan'a gözaltına alındı

Hırvatistan Devlet Savcılık Bürosu, Real Madrid'in süper yıldızı Luka Modric'i yalancı şahitlik ve adaleti yanıltma şüphesiyle göz altına aldı.

Zdravko Mamic davasına tanık olarak dahil olan Luka Modric'in suçlu bulunması halinde 6 ay ila 5 yıl arası hapis alacağı belirtildi.

Dinamo Zagreb'in eski başkanı olan Zdravko Mamic'in, Modric'in transferi sırasında yolsuzluk yaptığı öne sürülmüştü. Tottenham'dan gelen paranın bir kısmını kendi zimmetine geçirdiği ve ayrıca vergi kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla açılan davada Modric, rakamlar hakkında şahitlik yapmıştı.

Modric'in bu rakamları verirken adaleti yanılttığı, Savcılık tarafından iddianamaye konuldu.

YENİ DELİLLER ORTAYA ÇIKTI, MODRIC İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Yeni bulunan delillere göre; Modric ile Mamic, Tottenham'dan gelen 20 milyon euro'luk bonservis bedelini yarı yarıya paylaştıkları belirtildi.

Modric'in de bu deliller sonrası Savcılık'a verdiği son ifadesinde bu durumu kabul etttiği açıklandı.

Dinamo Zagreb'in eski başkanı Mamic'in başka transferlerde de yolsuzluk yaptığı iddiaları da belirtildi.

(Sporx)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Adalete bak, Hırvatistanda bir futbolcu yalancı şahitlik yüzünden 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılıyor, bizde yalancı şahitlik yaptığı için aferin veriliyor. Hatta suçlunun peşinden bir siyasi parti yürüyüş yapıyor. Fark bu. Bazılarına duyurulur.
Çalsalar da çalışıyorlar deyip hırsıza oy verip şakşakçılık yapanlara bak hele sen, size mi kaldı ahlak dersi vermek ahmaklar
@elincmustafa2010 Ne beklersin ki kardeşim adaleti kendi için isteyenlerden akılsız başlarının çilesini ayakları çeker böyle boşuna
Bravo.
Diğer Haberler