HABER

Meral Akşener'in 'kınalı eli' yeni partinin logosu oluyor!

Meral Akşener önderliğinde kurulacak olan yeni partiyle ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Akşener, 16 Nisan'da gerçekleşen referandumda 'kınalı eli' ile kampanya yürütmüştü... İşte o 'el' kurulacak yeni partinin de logosu oluyor. Her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti logo için ağırlık kazandı.

Akşener önderliğinde kurulacak olan yeni parti için yeni iddialar da gelmeye başladı. Yeni partinin adının ve logosunun ne olacağı büyük merak konusu olurken, bugün ortaya atılan iddia gündemi sarstı.

Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun'da ilk toplantısını yapmayı planlayan Meral Akşener liderliğinde kurulacak partinin logosu netleşti. Partinin logosu Meral Akşener'in anayasa referandum kampanyasında kullandığı “kınalı eli” olacak. Logo için her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti ağırlık kazandı.

Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın başta sosyal medya olmak üzere tabandan gelen tepkiler üzerine yeni partinin isminin Merkez Demokrat Parti olmasından vazgeçti. Parti tüzüğü ve programı dahil her konuda “istişare” mekanizmasına önem veren üçlü, yeni partinin “tek kelimelik” ismi olması konusunda görüş birliğine vardı. Düşünülen isimler arasında; Milli, Merkez, Türkiyem, Demokrasi ve Anayurt Partisi'nin geçtiği ifade edildi.Kulislerde, Akşener'in partisinin transfer edeceği milletvekilleri ile TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştığı da konuşuluyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 101 yorum
Ya teyze yürü git kuru gürültü yapma ya.
@lan_oluuum teyze mi.. ne kadar saygısız bakış..işte zaten istenende bu iç kavga, git reisinin eteklerinde yat,onlarda penisilvanyanın eteklerini öpüyordu.
@medikalci eteklerinde yat! ne saygısız bakış
@lan_oluuum akp de korkular başlamış
@lan_oluuum sananeki biri parti kurar istiyen oy verir
@lan_oluuum şimdide akşenerin penisilvanyanın eteği öptüğü konuşuluyor.. bilemiyorum..
@lan_oluuum kadın fetocu
@lan_oluuum Hep aynı oyun, hep aynı vaat: Savaş, kan, öfke iktidar orta doğu BOP BAŞKANLIK SALTANATI SARAY DA KAN VE GÖZ YAŞİI KOKUYOR
@gltp2014 @lan_oluuum Hep aynı oyun, hep aynı vaat: Savaş, kan, öfke iktidar orta doğu BOP BAŞKANLIK SALTANATI SARAY DA KAN VE GÖZ YAŞİI KOKUYOR
VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN ..
@celka_2002 kanıtlayamayan en adidir serefsizdir. diyor hanımefendi. fetoden niye almıyorlar içeri ?
@celka_2002 daha uygar daha insanca ifade edebilirsin kem söz sahibinindir diye bir deyim var
@celka_2002 ne kadar alçak bir ifade.İnsan annesinden utanır.Üstelik söylediğin de yalan 15 Temmuz değil 15 mayıs demişti.
% 7 alır. MHP yi barajın altında bırakır. AKP nin milletvekili sayısını arttırır.
mhp baaraj altina kalir, kendiside baraja takilacaktir akp 400 le meclise girer
@immortal3570 CeHaPe 'unuttunuz. Ordanda bayağı destekleyen var. CHP 'de 15 yıldır % 25 'den fazla almıyor. Haa buradakiler diyecekki AK partidende almazmı. Almaz niye almaz çünkü bu marol zaten Refarandumda CHP ile HDP ile MHP 'in büyük çoğunlu ile beraberdi buna rağmen REİS yani AK PARTİ tek başına aldı götürdü refrandumu Dolayısıyla CHP nin % 25 oranıda düşer. AK PARTİ silir süpürür maşallah yine 15 yıldır olduğu gibi. Haa bide bu MAROL'dan medet bekleyenler 40 yıldır dolaşmadığı parti kalmadı yeni keşf edilmiş gibi milleti sunuyonuz yermi yemez.. Görecez. :)
@immortal3570 akp nin hayalleri suya düşer mhp dağılır...
@uslax amiiin :)
@immortal3570 NAPALIM PEKİ MHP BARAJDAN DÜŞMESİN AKPYE DESTEK OLAMAYA DEVAM ETSİN DİYEMİ DESTEKLEYELİM YADA AKPYE GEÇİP DİREKT DESTEK Mİ VERELİM.
Geri Dön