YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Meyve ve sebzelerin bu kısımlarını sakın çöpe atmayın! Kendisinden daha faydalıymış

  Bazı meyve ve sebzelerin genellikle çöpe atılan kısımları aslında birçok besin değeri yönünden daha zengin. Örneğin, çileğin yaprakları, antioksidanlar ve anti-inflamatuar bileşikler açısından zengindir. Çilek yaprakları çay olarak tüketildiğinde sindirimi kolaylaştırabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Benzer şekilde, brokolinin sapları da oldukça besleyicidir ve lif, C vitamini ve kalsiyum gibi önemli besin maddeleri içerir. İşte detaylı bilgiler...

  Meyve ve sebzelerin bu kısımlarını sakın çöpe atmayın! Kendisinden daha faydalıymış

  Turpun yapraklarının kendisinden daha faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Bu yapraklar, kalsiyum, demir, A ve C vitaminleri bakımından zengindir ve bağışıklık sistemini destekleyici özelliklere sahiptir. Turp yaprakları salatalara eklenebilir, çorbalara katılabilir veya sotelenerek lezzetli bir yan yemek olarak tüketilebilir. Bazı meyve ve sebzelerin bu tür kısımlarını değerlendirerek hem sağlığınızı destekler hem de gıda israfını azaltmış olursunuz.

  ÇİLEK

  iStock-1186123810

  Çilek yiyip, üstündeki yaprakları atıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Çünkü yaprakları antioksidan olan polifenoller, magnezyum ve C vitamini içerir.

  BROKOLİ

  brokoli

  Eğer brokolinin sapını yemiyorsanız, bu da pek doğru değil. Çünkü sapı C, E ve K vitaminlerinin yanında potasyum, demir, folat ve çinko açısından da çok zengindir. Ayrıca içerdiği fazla lif de cabası.

  TURP

  turp

  Eğer turbun yapraklarını yemiyorsanız da turbun yarısını yemiyorsunuz gibi bir şey.

  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler