Müjdat Gezen beraat etti!

Konuk olarak katıldığı bir televizyon programında, 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen beraat etti.

Müjdat Gezen beraat etti!

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Müjdat Gezen ve şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever gelmezken, tarafları avukatları temsil etti.

"CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ"

Şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever'in avukatı Cem Kaya, "Sanık tarafından zikredilen beyanlar var. Asliye hukuk mahkemesine açtığımız davada, müvekkilim lehine 27 bin lira tazminata mahkum edilmiştir. Suçun maddi ve manevi unsurları oluşmuştur. Şikayetimiz devam etmektedir, sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

"HAKARET KASTI YOKTUR, BERAATİNİ TALEP EDİYORUZ"

Sanık Müjdat Gezen'in avukatı Emine Deniz Şeren ise asliye hukuk mahkemesinin kararına karşı itirazda bulunacaklarını belirterek "Müvekkilimin hakaret kastı yoktur. Müvekkilim sadece mizahi bir dilde eleştiride bulunmuştur. Şikayetçi tarafından Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini, Cumuriyetin temel değerlerini hedef alan açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalarda bulunan karşı tarafın mizahi eleştirilere tahammül etmesi gerekmektedir. Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz" diye konuştu.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Mahkeme, sanık Müjdat Gezen hakkında hakaret suçundan dava açılmışsa da yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması, yüklenen suçu işlediğini gösterir şüpheden uzak, kesin ve yasal delil bulunmaması ve suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verildi.

İddianamede Müjdat Gezen hakkında 9 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapsi talep ediliyordu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
kimse 1 kararlar beraat ettim sanmasın. Daha bunun Ysk sı var. onlara da soralım ne derlerse o..
Hırsızlarda beraat ettik sanmasın.
Makaracı da beraat ettim sanmasın..
OLMASI GEREKEN DEĞİLMİYDİ ORTALIK SUÇLU KAYNIYOR NASIL BİR AKIL TUTULMASI Kİ SN MÜJDAT GEZENE İSNAT ATILIYOR...
ee ne olacakdi ya ne bekliyordunuz.muebbet mi almasi lazimdi..ulkede o kadar suc isleyen affoluyorda bu adam ayrica kimseye hakaret etmez...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler