Murat Dalkılıç Milli Takımı paylaştı! 'Fransa' tepkisi

Şarkıcı Murat Dalkılıç, sosyal medya hesabı üzerinden Milli takımın gol sonrası sevincini göstermeyen Fransız televizyonu rejisine sert çıktı.

Murat Dalkılıç Milli Takımı paylaştı! 'Fransa' tepkisi

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda Fransa ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı ve 19 puanla liderliğini sürdürdü. Maça damga vuran anlardan biri ise Milli Takım oyuncularımızın gol sonrası verdiği asker selamının Fransız televizyonu rejisi tarafından ekranlara yansıtılmaması oldu.

Capture

DALKILIÇ TEPKİ GÖSTERDİ

Maçı izleyen pek çok isim yapılan bu terbiyesizliğe tepki gösterdi. Şarkıcı Murat Dalkılıç ise tepkisini instagram paylaşımıyla gösterdi.

murat-dalkilic-ic

İşte Murat Dalkılıç’ın tepki dolu o sözleri:

“Sizin ekranlarda vermenize gerek yok! Biz dünyaya damga vurmasını biliriz! Türk milletine karşı propogandalar bugün yeni olan bir şey değil tarih boyu yaşadık, hep yalnızdık… Hasan Tahsin'in Fransa'da barbar Türkler diye karşı propoganda yapan filmi bağırış çağırış durdurmuşluğu var; 'Hayır biz de hepiniz kadar insanız, barbarlıkla gaddarlıkla bizi suçlayamazsınız' diye karşı durmuştur… (Trablusgarb savaşı zamanları) Bugün bu fotoğraftaki duruş o duruştur! Hepinizle gurur duyuyoruz...”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Eskiden Bordo klavyeliler vardı şimdide Bordo Mikrofonlular çıktı. Allah orada çarğışan yiğitlere güç kuvvet versin ailelerine bağışlasın yeter başka bileyin önemi yok. Bunlar reklam peşinde olan lüks içinde yaşayan insanlar umurlarında bile olmaz askerlerimiz...
helal olsun sana...Türk olan..Türk gibi düşünen her sanatçı başımızın tacıdır.
ÜLKEMİZİ ASKERİMİZİ  SEN KORU YARABBİM !!! İNŞALLAH AMERİKANIN OYUNLARINA GELMEYİZ !!!!!OYUNA GELME TÜRKİYE !!!!!!! AMERİKA DOST GÖZÜKÜR EN SİNSİ DÜŞMAN ÜLKEDİR !!!!!!!!!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler