Mynet Trend

Parasız doğal bir hayat yaşayan çift: Rachel Newby ve Liam Culbertson’un hikayesi

Dünya düzeninin maddiyatla kurulu olduğu çağımızda Rachel Newby ve Liam Culbertson çifti hayatlarından tamamen parayı çıkartarak radikal bir karar verdi. Metropoldeki hayatlarını geride bırakarak doğal yaşama yönelen çift, parayla olan ilişkilerini kesti.

Parasız doğal bir hayat yaşayan çift: Rachel Newby ve Liam Culbertson’un hikayesi

“Into The Wild” filmini izledikten sonra hayatlarında bambaşka bir kapı açılan Rachel Newby ve Liam Culbertson çifti kendilerinin oluşturduğu bir dünyada yaşıyor. Sadece 120 dolar harcayarak kendi imkanlarıyla tahta bir baraka inşa eden ikili 2.5 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğinde bir hayat kurdu. Tahta barakada hayatlarını sürdüren çift doğal yöntemlerle günlük ihtiyaçlarını karşılıyor.

çift

Avusturya’da oldukça kalabalık bir şehirde yaşayan Rachel Newby ve Liam Culbertson günlük besin gereksinimlerini ise 80 dolara kurdukları bir kümes aracılığıyla sağlıyor. 5 dişi, 2 erkek ördek alarak bir yumurta çiftliği kurdular. Ayrıca organik tarımla uğraşarak sebze ve meyve yetiştiriyorlar.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
yaptıkları evin malzemelerini çalmışlar mı?
Parayı hayatlarından tamamen çıkarmışlar ama 2,5 m2 barakaya 120 dolar harcamışlar :)))
emekli olsakda bi uyusak sabahlari baska bisey istemiyorum
emekliyim ama sabah 7.30 kalktım. cocuk okuyorsa maalesef çalışma devam ediyor. çocuğunuz yoksa boğaz toklugu yeter ama varsa masraflarına emekli maaşı yetmiyor. sanmayın ki ozel okulda okuyor. hev devlet okullarında okuttum halen de devlet üniversitesinde
Geri Dön