HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Polis memurundan sokak ortasında coplu darp! O anlar kameraya yansıdı... Açığa alınıp, tutuklandı

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Çanakkale'de iddiaya göre trafik kazası sonrası polisten kaçan şüpheliler, kovalamaca sonrası yakalandı. Kaçan kişileri yakalayan polisler, şüphelilerin boğazına sarılıp, cop ile darp etti. O anlar kameraya yansırken, Çanakkale Valiliği, iki polis memurunun açığa alındığını ve birinin tutuklandığını açıkladı.

Çanakkale'deki olay, 11 Mayıs günü saat 00.30 sıralarında Çan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, ilçede trafik kazasına karışıp olay yerinden kaçan 2 kişi, polis ekibinin takibi sonucu kaçtıkları otomobilin önü kesilerek durduruldu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

POLİSLER ORANTISIZ GÜÇ KULLANDI

Araçta bulunan 2 şüpheli ellerinde cop bulunan iki polis memuru tarafından orantısız güç kullanılarak araçtan çıkartıldı. Polislerden biri, araçtan çıkardığı şüpheliye cop ile yüzüne, başına ve vücuduna art arda darbe indirdi.

HGF

Şüpheli güçlükle kendini korumaya çalışırken düştü. Bu sırada cop ile vurmaya devam eden polis memurunu ise arkadaşı engellemeye çalıştı. Aynı polis memuru daha sonra araçta bekleyen diğer kişiye vurmaya başladı. Bu şüpheli ise kaçarak uzaklaştı.

GFDGDH

KAMERAYA YANSIDI

Sokak arasında yaşanan bu olay ise cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Görüntüler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılarak haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan polislerden orantısız güç kullananlardan biri tutuklandı, diğeri ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

VALİLİK DUYURDU: AÇIĞA ALINIP, TUTUKLANDI

Çanakkale Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, görevli polis ekiplerinin davranışlarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği belirtilerek, "11.06.2024 Salı günü 00:30 sıralarında Çan ilçemizde meydana gelen bir trafik kazasına karışan ve olay yerinden kaçan şahısların yakalanması sırasında görevli ekiplerimizin yaptığı davranışı hiçbir biçimde kabul edilemez. Bu tutumları nedeniyle görevli 2 polis memuru derhal görevden uzaklaştırılmış ve haklarında adli ve idari işlem başlatılmıştır. Çıkarıldıkları mahkemece polis memurlarından biri tutuklanmış, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır" denildi.

FSGDDSG

(DHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler