PUBG Nations Cup ikinci gün değerlendirmesi

PUBG Nations Cup heyecanının ikinci gününde yine muazzam bir mücadeleye ortalık ettik.

PUBG Nations Cup ikinci gün değerlendirmesi

Final karşılaşması ve büyük ödül için kapışmalar Seul’da kaldığı yerden tam gaz devam ediyor. İşte takımlar arasında yaşananlar.

20190810_173917

1.Maç

Maçın başında Rozhok’un etrafına atlayan takımımız Nations Cup’ın il günündeki taktiklerini deniyorlardı. Maçın başında dağ tarafına kapanan alan, tüm takımlara dünü tekrar yaşatıyordu. Dağa önce çıkan Thailand’lı ekibi fark eden Finlandiyalı ekip onları rahatsız etti ancak istedikleri şeyi yapamadılar. Takımımız Rozhok etrafından çıkıp Georgepol Hangar tarafına gitmeye karar verdi. Bu karar, onlara güzel loot kazandırmasının yanında kapanan ilk alanlarda güzel pozisyona dağılmalarını sağladı. Ancak Avusturalyalı takıma çok yaklaşan takımımız büyük sorun içine girdi. Bu sırada dağa yaklaşan Çinlilere takıma pusu kuran Taylandlılar tüm takımı resmen kurşun yağmuruna tuttu ve bu eğlenceye İngiliz takımda katıldı. Oyunda alanın iyice hastane tarafına kapanması tüm takımları daha saklanarak oynayıp rakiplerini avlamaya yönlendiriyordu. Takımımızın 2 ayrı oyuncusu yaklaşmaya çalışırken arkadaşlarına yakınlarından gelen Brezilyalı takıma ne yazık ki yem oldu. Sonrasında ise Korelilerin bombardımanına yakalanan bir oyuncumuz bombaya can verdi. Ancak hala 1 oyuncumuz hayatta ve şansımız var. Brezilyalı takımı açık alanda bulan Avusturyalı oyuncu 1 oyuncuyu düşürmeyi başardı ancak Brezilyalı takım öç almayı başarıp oyuncuyu düşürdü ve kaldırılmasına izin vermedi. Sonrasında çıkan çatışmada Çin Taipeinin attığı bomba bir Koreli oyuncuyu öldürmeyi başardı. Bir yandan çok fazla çatışma olurken son kalan oyuncumuz sadece saklanıp sırayı yükseltmeye çalışıyordu. Aynı zamanda aynı hastane binasında bulunan Amerikan ve Çin takımları birbirlerinin sınırlarını test ediyordu. Açık alanda yatmış oyuncumuz daha fark etmiyordu ama etrafı 3 Brezilyalı ve 2 Koreli oyuncu tarafından sarılıyordu. Oyuncumuzu fark etmeyen Brezilyalı takım 1 Koreli oyuncuyu düşürüp öldürmeyi başardı. Ancak tepenin ardına saklanan oyuncumuzu tepeden inen Brezilyalı oyuncu fark edip takımımızı bu maçtan elemeyi başardı. Aynı sırada Amerikan takımının katına inen Vietnamlı takım sanki arkalarına Sons of Fortune açılmış gibi mermi yağmuruna tutup Amerikan takımını eledi. Son kalan Koreli oyuncuya bombalarla rahatsız edip üstüne hızlıca giden Brezilyalı takımı resmen ava giderken avlandı. Koreli oyuncu 3 Brezilyalı oyuncuyu öldürerek takımı elemeyi başardı. Hastanenin içini güvenceye alan Vietnamlı takım, rakiplerini bekliyordu. Kanada bir yandan bastırıyordu. Ancak gelen bomba yağmuru onları çok engelliyordu. Aynı zamanda yerlerini belli eden Kanadalılar agresif oynamak isteyip oynayamıyordu. Alana yakalanan Vietnamlı takım bazı oyuncularını alana kaybederek pozisyonlarını pek değerlendiremedi. Alanın kapanmasıyla çıkan çatışmadan Kanada galip gelerek. İlk maçı kazandı.

20190810_203147

2.Maç

Militarty ve Mlyta tarafına uçan uçak çoğu takımı yoğun drop yerine inmesine sebep oldu. Takımımız erken atlayarak Primosk etrafına inen takımımız güzel bir loot toplamış oldu. Military base’e giden köprüde, Rus takımının yakınan yaklaşan Finlandiya takımı arasında büyük çatışma yaşandı. 2 Finlandiyalı oyun dışı kalırken buna karşılık 1 Rus oyuncu maç dışı kaldı. Atladıktan sonra Primosk lootlarken Vietnamlı takımın bir oyuncusunun yakında olduğunu fark eden takımız rahatsız etti ancak pek sonuç alamadı. Military Base’in sağ tarafına doğru kapanan alana adanın alt tarafından yaklaşan takımımız güvenli oynamayı tercih etti. Bu sırada 3 Çinli oyuncu tekne ile yaklaşırken önce Brezilyalı oyuncudan mermi yağmuruna tutuldu. Daha sonra İngiliz bir oyuncu buna katılarak 1 Çinli oyuncunun ölümüne sebep oldu. Japon takımının 3 oyuncusunu kaybetmesine sebep olan savaşın takımların dikkatini çekip birden fazla takımın katılmasıyla, takımımızdan 1 kişiyi kaybettik. Uzaklaşmaya çalışan 3 oyuncumuzun aracı Arjantinli oyuncuların mermi yağmurunda kalarak patladı. Patlamadan önce uzaklaşmaya çalışan oyuncularımızdan biri ne yazık ki uzaklaşamayarak maça veda etti. 2 kişi kalan takımımız buggy ile giden İngiliz oyuncuyu ve açıkta kalan Koreli oyuncuyu resmen avladı. Amerikanlar tarafından fark edilen başka bir oyuncumuz fazla bir şey yapamadan düşürüldü. Arkadaşının uzakta olması nedeniyle kaldıramadı. Böylece tek oyuncuya düştük. Alanın Military Base’in sağ tarafına kapanması ve alanın içinde olan oyuncumuz gizlenerek diğerlerinin birbirini öldürerek ona doğru ana gelmesini bekledi. Alanın kapanmasıyla Base’in ortasına doğru yaklaşan Amerikan takımını rahatsız eden oyuncumuz pek sonuç alamadı ama Rus oyuncuyu fark eden oyuncumuz onu öldürmeyi başardı. Amerikanlar ve Avustralyalıların birbirine girmesini fırsat bilen oyuncumuz 1 kill almayı başardı. Sonda saklanan oyuncumuz, Çinli Taipei’ye karşı ateş etmeye başladı ancak sonuç alamadı. Karşı takımın saldırılarına fazla dayanamayan oyuncumuzu Çinli Taipei öldürerek maçı birinci tamamladı.

Capture

3.Maç

Chumacela tarafına atlayan takımımız dağ etrafını lootlayarak biraz daha rahat başlangıç yaptı. İlk alanın içinde olmaları şanslarını biraz daha arttırdı. Aynı zamanda takımların neredeyse %90 birbirine çok yakın atlaması oyunun erken safhasında Brezilya ve Japonya takımlarının karşılaşmasına ve Japonya’nın Brezilya’yı saf dışı bırakmasıyla sonuçlandı. Bir sonraki halkanın Los Leones’e kapanması ise ayrı olan takımları da artık diğerlerine de yaklaştırmaya başladı. Çoğu takım dağ tarafını ele geçirmeye çalıştığı gözüküyor. Almanya ve Kanada arasında karşılıklı atışmalar oldu ancak bir şey çıkmadı. Los Leones’te çatışma başlatmak isteyen Vietnam takımı Arjantinlilere ateş etti ancak pek istediklerini bulamadı. Alanın Los Leones’e kapanacağı kesinleşince takımlar daha iyi pozisyon almak için hızlı hareket etmeye başladı. Takımımız ise yerlerini değiştirirken Amerikan takımının ateşi altına girdi ve bir oyuncumuz düştü. Oyuncuyu kaldırıp yollarına devam eden takımımızı ise bu sefer Finlandiya rahatsız etmeye başladı. 2 oyuncumuzun düştüğü bu savaşa dışardan bir Japon oyuncu katıldı. Düşen oyuncuları kaldırmaya çalıştırırken üstlerine gelen Finlandiyalı oyuncu bomba ve mermi yağmuruyla oyuncuyu öldürerek kaldırmasını engelledi. Bu nedenden takımımız 1 kişi kaldı. Son oyuncumuz ise kaçmaya çalışırken Japon oyuncunun keskin nişancı atışına yakalanıp ne yazık ki oyunu terk ettik. Alanın tekrar küçülmesiyle hızlıca yer almak isteyen Koreli oyuncunun arabasına baskın yapan Japon takımı aracını patlatıp onu öldürdü. Çok küçük alanda kalan takımlar en ufak delikten rakiplerini avlamaya çalışıyordu. Bomba yağmurları en efektif yoldu. Bazı takımlar atış imkanları bulsa da pek başarılı olamadılar. Alanın daha da küçülmesiyle önce hareket eden takımların hepsi bekleyen takımlar tarafından avlanıyordu. Kore takımı Çinli Taipei’yi avladı. İngilizler ise Arjantinleri. Koreleriler daha sonra Çinlileri rahatsız etmeye başladı. Arjantin’den ölmeyen 2 oyuncu el bombalarını kullanarak resmen İngiliz takımından öç aldı. Son halkayı bu zamana kadar ilk defa gördük ve 5 takım son halkada sıkıştı. Oyunlarını yavaşlatan bazı takımlar öne çıkıyordu. Zor durumda kalan Çinliler, Amerikan takımıyla savaşırken, arkalarında kalmış Koreli oyuncu daralmayla birlikte arkalarına geldi ve 1 kişiyi düşürdü. Sonra çıkan kaosun kazananı ise Amerika oldu.

20190810_175651

4.Maç

Takımımız Chumacela tarafına atlayarak tekrar güvenli bir oynayış tercihi yaptı. İlk alanın köşesinde kalan takımımız gayet iyi bir noktada. Genel sıralamada an itibariyle 39 puanla on birinci sırada olmamız son günlerde değişmeyeceği anlamına gelmiyor. Puan sıralamasında çok az farklar var. Oyunun başında Koreli oyuncunun yanına arabalarla gelen Japon 2 oyuncuyu ateş yağmuruna tuttu. Ancak bu ona çok pahalıya patladı. İstediği hasarı veremeyen Koreli oyuncu öldü. Uzak mesafeli çatışmalar olsa da hiçbir takım bu noktada bir sonuç elde edemiyor. Arkadaşlarından ilerde olan Avusturalyalı oyuncu Çin Taipei takımının oyuncusuna araç içinde yakalanarak oyuna veda etti. Bazı takımlar oyuncularımızı görmüş olsa da hala rahatsız etme girişimi olmamış durumda. Alanın hala geniş olması birçok oyuncunun loot veya saklanacak yer ararken gözükmesine sebep oluyor. Alanın Pozo tarafına kapanması gene Dağlık alanda veya şehir içinde çatışmalara dönmesine sebep olacak. Japon oyuncular yakınlarındaki Taylandlı oyuncuları fark ederken yaptıkları yoğun atışla birini düşürmeyi başardılar. Arjantin takımının önümüzden geçtiğini gören takımımız. Sakin kalarak ateş açmadı. Alanın dağ tarafına kapanmayacağı anlaşılınca takımımız dağ üstünde saklandıkları yerden çıkıp hızlıca alanda kendilerine yer kapmak istedi. Ancak Amerikan takımının çok yakınından geçen takımımız çok yoğun ateş altında alman takımının evinin yakınına geldi. Almanlar bu fırsatta 1 oyuncumuzu düşürdü. Dost ateşine düşen bir takım arkadaşımız işimizi daha da zor duruma soktu. Düşenlerin kaldırılmasının ardından tekrar Alman ve Amerikan ateşinin içinde kalan takımımızdan 2 kişi oyuna veda etti. Aynı zamanda Kanada ve Brezilya çok ciddi bir çatışma yaşıyordu. Kalan 2 oyuncumu 2 alman oyuncuyu düşürdü ama yeterli olmadı. Takım arkadaşları çok iyi koruyarak arkadaşlarını takımımızı elemeyi başardı. Başka takımlara saldıran Amerikan takımı arkalarından gelen Tayland takımını fark edemedi ve 1 oyuncuları düştü. Bunun karşılığında Amerikan takımından 1 oyuncuyu düşürdüler. Ancak üstlerine koşan Amerikan takımı Tayland’ı elemeyi başardı. Alanın daralmasıyla hızlıca bina arayışına giren Amerikan takımı Japon takımının olduğu bölgede 2 oyuncu daha sonra Alman takımının evine yaklaşan diğer 2 oyuncusunu kaybetti. Alanın şehir kısmında daralması nedeniyle takımlar neredeyse yan yana binaları tuttu. Vietnamlı oyuncu ve 2 Alman oyuncunun bombalaşması uzun sürdü. Bu beraberliği bitiren ise binadan gören Koreli oyuncunun Vietnamlı oyuncuyu öldürmesi oldu. Koreli oyuncunun binanın çatısından ilerlemeye çalışan Rus oyuncuları bomba yağmuru ve mermi yağmuruna keklik gibi avlaması ise alanda büyük coşku yaşattı. Son alanın daha açık alana kapanması ise takımların artık binalarını terk edip savaşmaya zorladı. Japon takımının binasına giren 2 İngiliz oyuncu Japonları daha önce fark edemedi ve av oldu. Japonlar ise baskınlığını kurup son kalan Alman ve İngiliz oyuncuyu öldürerek maçın galibi oldu.

454564

5.Maç

Son maçta pek iyi bir performans gösteremesek de beklentimiz yüksek. Los Leones’e atlayan takımımız, Arjantin takımıyla yan yana durumda. İlk alanın İmpala tarafına açılması ise bizim işimize yarayabilir. Takımımız oyunun başında lootlarını yaptıktan sonra ilerlerken fark etmedikleri şey ise 2 takıma çok yaklaştıklarıydı. Bu sırada aynısı alman oyuncunun başına geldi ve İngiliz takımına çok yaklaşan oyuncunun üstüne mermi yağmuru yağdı. Bu sırada arabası takla atan Rus oyuncunun aracını kurtarmak için yardım etmeye çalışan arkadaşı aracına tekrar takla attırmayı başardı. Alan tekrar kapandığında, alanın ortasına doğru çok güzel pozisyondaydık. Çin Taipeili oyuncu, motorla 2 Arjantinli oyuncunun sakladığı binanın yanındaki binanın çatısına çıkıp motordan inmeyi başardı ve Arjantinli oyuncuları bayağı rahatsız etti ancak sonuç alamadı. Takımımız alanın içinde tek yakaladıkları Çinli oyuncuyu düşürmeyi başardı. Bir yandan çatı tarafında kalmış Taipeili oyuncu yanına gelen Brezilyalı takımla bomba savaşına girdi, ancak Arjantin’in de ona karşı katılmasıyla maça veda etti. Rusların ise Avusturalyalılarla girdikleri savaşı kazanıp 4’ününde öldürmeyi başardı. Kanada ve Amerikan takımlarının savaşına uzaktan dahil olan takımımız, 1 Amerikan oyuncuyu düşürmeyi başardı. Ancak bu durum, onların yerlerinin öğrenilmesine sebep oldu ve bir oyuncumuz öldürüldü. Kendini baskı altından kurtarmaya çalışan 1 oyuncumuz Japon ve Kanadalı takımlara yaklaştığını fark etmedi. Aynı zamanda arka taraflardan sıkan Brezilyalı takım 1 oyuncumuzu düşürdü. Tek kalan oyuncumuz 2 Japon oyuncuyu öldürmeyi başardı ama tepe arkasında olan 2 Japon oyuncuya karşı ani saldırısı hep bombalarla kesildi. Anlık çıkıp, 2 Japon oyuncuyu da hazırlıksız yakalayan oyuncumuz 2’sini de öldürüp Japon takımını eledi. Durmak bilmeyen oyuncumuz Iroh Tayvanlı takımın bir oyuncusunu düşürüp öldürdü. 2 kişi kalan Tayvan takımı Kore takımı ve Türk oyuncu arasında sıkışmış oldu. Bu sırada Kore takımı Brezilya ile çatışmaya başladı ancak çatışmadan Brezilya daha üstün çıktı. Alanın tarla tarafında kapanması tüm takımlara zorlu anlar yaşatıyordu. Tayvanlı takım daha önce fark edip kaskını headshot ile almasına rağmen birini ciddi yaralamayı başardı. Ancak Brezilyalı takımın kendisini fark etmesinin ardından attıkları bomba ile bu maça takımımız dördüncü olarak veda etti. Son alana 3 Koreli, 3 Brezilyalı ve 2 Tayvanlı oyuncu kalırken Koreli oyuncuların araçla hızlı gitme hamlesi onlara büyük bedele patladı. Araçları patlarken 2 oyuncuyu kaybettiler. Bu sırada Koreli diğer oyuncu 1 Tayvanlı oyuncuyu öldürdü. Brezilyalı takım sayı üstünlüğünün kullanarak ilk Kore takımını eledi. Daha sonra Tayvanlı oyuncuyla girdikleri mücadelede Brezilyalı takımın bir oyuncusunu düşürdü. Diğer oyuncusu araçla arkasına geçmeye çalışırken çok hasar alıp, mavi alana girip orada öldü. Son sağ kalan Brezilyalı oyuncuyu da alarak Tayvan maçın galibi oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler