MAGAZİN

Russell Crowe çekimlere başladı

Russell Crowe, bir bölümünü Türkiye'de çekeceği 'The Water Diviner' filmi için "motor" dedi. Güney Avustralya'da başlayan çekimler, şubatta İstanbul'da devam edecek.

Russell Crowe çekimlere başladı

Filmin Türk yıldızları Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Salih Kalyon. Russell Crowe, Çanakkale Savaşı'nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919'da Türkiye 'ye gelişini anlatan "The Water Diviner" adlı yeni filminin çekimlerine başladı.

Avustralyalı aktör, başrolün yanı sıra yönetmenliğini de üstlendiği filmin çekimlerine devlet desteği alabilmek için Güney Avustralya'da start verdi. Yüzde 30'u Türkiye'de geçecek filmin ülkemizdeki çekim tarihleri de belli oldu. 17 Aralık'ta Noel tatiline çıkacak olan set ekibi, 26 Şubat'ta üç hafta sürmesi planlanan Türkiye çekimlerine başlayacak. Ekip, ilk iki hafta İstanbul 'daki dış mekân çekimlerini tamamlayacak, ayrıca Haydarpaşa Garı'nda çekim yapacak. Üçüncü hafta ise Fethiye'ye geçilecek. Russell Crowe'a başrolde Olga Kurylenko, Jai Courtney, Damon Herriman ve Jacqueline McKenzie'nin eşlik ettiği filmin Türk yıldızları; Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Salih Kalyon. 12 milyon dolara mâl olması beklenen 'The Water Diviner'ın 2014'te vizyona girmesi planlanıyor.

Yılmaz Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Avustralya'ya gitmiş, 'The Water Diviner'ın üç gün süren okuma provalarına katılmıştı. Filmin Avustralya'da geçen bölümlerinde rol alacak olan ünlü oyuncu, önümüzdeki günlerde yeniden ülkeye gidip set ekibiyle buluşacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler