HABER

Rusya, gizemli kuş ölümlerini konuşuyor! ''Kıyamet sahnesi gibi''

Kıyamet sahnelerini andıran görüntü Rusya'nın Novosibirsk Bölgesi, Ust-Tarka köyünde çekildi. Yüzlerce ölü kuzgunun yere düştüğünü gören köylüler dehşete kapılırken, veteriner Sergei Kuzlyakin toplu kuş ölümünün nedeninin araştırıldığını ancak 46 yıllık meslek hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyledi.

Rusya, gizemli kuş ölümlerini konuşuyor! ''Kıyamet sahnesi gibi''

Rusya'nın Novosibirsk Bölgesi, Ust-Tarka'da yollar üzerinde yüzlerce ölü kuzgun görüntülendi. Yerel basın Bezformata'ya göre, ölü kuşların gökten düştüğünü gören sakinler endişe ve dehşet içindeyken diğer kuşların ya da başka bir hayvan türünün zarar görmediği belirtildi.

Kuzgunların öldüğü bölgede veterinerlik yapan Sergei Kuzlyakin, yerel basına verdiği demeçte, toplu kuş ölümünün nedenini belirlemek için testlerin yapıldığını söyledi. Kuzlyakin, "1975'ten beri doktor olarak çalışıyorum ve bunu ilk defa görüyorum. Şok oldum" dedi.

Screenshot_2

Veterinere göre, yetkililer kuş leşlerini toplamakla meşgul. Birkaç ceset laboratuvarda incelenmek üzere alınırken, diğerleri ise yakıldı.

KIYAMET SAHNESİ GİBİ

Köylüler, bu görüntülerin kıyamet sahnelerine benzediğini söylerken, sürülerin aniden gökten yere düşmeleri dünyadaki örneklerine de dikkat çekilerek açıklandı.

Screenshot_3

Bunu toplu kuş ölümü diye açıklayan yetkililer, on yıl önce Arkansas'ta gökyüzünden binlerce kuşun düştüğünü, yakınlarındaki bir nehirde ise 100 bin tatlı su balığının öldüğünü, İtalya'da da kumru ölümlerinin gerçekleştiğini bildirdiler.

Raporda, gizli hükümet deneyleri, insan faaliyetleri, değişen iklim durumu gibi olası nedenler üzerinde durulduğu kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
göktaşıdır göktaşı toplayın satıp dolar zengini olursunuz :)))
bunlarda bi hastalık yaymasın;( lütfen temizleyenler çok dikkatli olun
DARK :D netflixçiler anlar
Bende hangi diziydi diyorum. zamanda yolculuk mu yaptılar ne yaptılarsa artık
Geri Dön