Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Sadece bir bacağı 98 kiloydu! Trafik kazasından sonra 10 yıl yatağa bağımlı olan adam yeniden yürümeye başladı

  40 yaşındaki Amit Kumar isimli Hintli bir adam, 2010 yılında yaşadığı trafik kazasından sonra ameliyat olmak zorunda kaldı. Ancak ameliyat sırasında oluşan komplikasyon nedeniyle oldukça nadir görülen fil hastalığına (lenfödem) yakalandı. Kumar, 10 yıldan fazla bir süredir yatağa bağımlı olduktan sonra yeniden yürümeye başladı.

  40 yaşındaki Amit Kumar isimli Hintli adamın yaşam mücadelesi sosyal medyada popüler oldu. 2010 yılında yaşadığı trafik kazası sırasında sol kasğındaki lenf düğümlerinin bozulması nedeniyle ameliyat olmak zorunda kalan Kumar, yaygın olarak lenfödem veya elefantiyaz olarak bilinen oldukça nadir olarak gözlemlenen fil hastalığına yakalandı. Ameliyattan sonra Kumar’ın bacağı bir anda olduğundan daha fazla büyümeye başladı ve sonunda 98 kiloya kadar ulaştı. Yaşadığı Yeni Delhi’de birçok hastaneye ve doktora giden Kumar, sorununa çözüm bulamayınca 10 yıl boyunca yatağa bağımlı olarak yaşamak zorunda kaldı.

  ARTIK HAREKET EDEBİLİYOR

  1

  Kumar, Patparganj'daki bir hastanede hastalığına çare olabilmesi için lenfo-venöz anastomoz (LVA) rekonstrüksiyon ameliyatı geçirdi. Mikrocerrahi, Kumar'ın bacağındaki şişliği büyük ölçüde azalttı ve uzvu ameliyattan önceki boyutunun yarısına kadar kesildi.

  3

  Bacağını kazadan öncesi gibi aktif bir şekilde kullanabilen Kumar, ameliyattan sonra ilk kez yürümeye başladığında duygusal anlar yaşadı.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler