HABER

Sınırda kritik gelişme: Terör örgütlerine karşı mevzi kazılıyor

Suriye sınırında bulunan terör örgütleri PYD/YPG kontrolündeki Tel Abyad ilçesinin karşında bulunan Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Tatlıca, Hürriyet ve Öncül mahallelerine iş makineleriyle mevziler kazıldı. Terör örgütü üyeleri 27 Nisan'da Akçakale'deki Tekçe Hudut Karakolu'nun kullandığı gözetleme tepesine havan ve roketle saldırı gerçekleştirmişti. TSK ise angajman kuralları çerçevesinde saldırıya misliyle karşılık verilmişti.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Suriye sınır hattında askeri zırhlı araçlar için mevziler oluşturuldu.

BETON KULELERİN İNŞAATI SÜRÜYOR

Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/PYD/YPG kontrolündeki Tel Abyad ilçesinin karşında bulunan Tatlıca, Hürriyet ve Öncül mahallelerindeki sınır hattına iş makineleriyle zırhlı araçlar için mevziler kazıldı. Öte yandan, modüler duvar örme çalışmalarının tamamlandığı sınır hattındaki bölgelerde ise beton kulelerin inşaatı devam ediyor.

27 NİSAN'DA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD/YPG unsurlarının yer aldığı bölgeden 27 Nisan'da Akçakale'deki Tekçe Hudut Karakolu'nun kullandığı gözetleme tepesine havan ve roketle saldırıda bulunmuştu. Sınırda konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerince bölgedeki terör hedeflerine angajman kuralları çerçevesinde misliyle karşılık verilmişti.


Geri Dön