Son dakika: Liselerde yeni dönem başlıyor! İşte detaylar

Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı yeni ortaöğretim modelini açıkladı. Buna göre, ders sayısı azalacak, öğrenci ders seçebilecek.

Son dakika: Liselerde yeni dönem başlıyor! İşte detaylar

Liselerde yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, örtaöğretimde yeni modeli yarın açıklayacak.

Yarın açıklanacak yeni eğitim sistemine göre ders sayısı azalacak. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre yeni sistemde liselere kariyer ofisleri gelecek. 12’nci sınıflarda ders saatleri azaltılıp, destek çalışmaları gelecek. Her öğrenci üniversitedeki gibi kendi istediği dersleri seçebilecek. Yeni lise sistemi ilk olarak 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde başlayacak ve 9’uncu sınıflardan başlanarak kademeli geçiş olacak. 'Bilgi kuramı' zorunlu ders haline gelecek. Yaparak, uygulayarak öğrenmeye ağırlık verilecek.

12’nci sınıflara da yenilikçi dersler geliyor. 9’uncu sınıf öğrencilerinin her alandan ders alabileceği dengeli bir ders çizelgesi geliyor. Haziran ayında dersler yerine proje sunumları, portfolyo hazırlıkları gibi yaşam becerileri etkinlikleri yapılacak.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Sürekli değiştirin bence. Seneye de dersler öğrencileri seçsin mesela. Maksat, insanlar okumasın daha da cahilleşsin.
demekki 100 yıldır yanlış eğitim modelimiz varmış. hatta tüm dünya yanlış yapıyormuş. vallahi şimdi Almanya bizi nasıl kıskanacak.
Bu sistem 90ların kredili ders seçmeli sistemi zaten
akp gitmeden ne fetö biter ne de ülke düzelir.
Çocukları eğitim sistemi nasıl değişir konusunda çok eğittik.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler